Piast przedłużył kontrakt z obrońcą

Tomas Huk przedłużył swój kontrakt z Piastem Gliwice. Nowa umowa 26-letniego obrońcy będzie obowiązywała do końca czerwca 2025 roku.

– Jestem szczęśliwy i dumny z tego, że mogę kontynuować tutaj swoją pracę. Chcę pomagać zespołowi i całemu klubowi w osiąganiu jak najlepszych wyników – powiedział Tomas Huk po złożeniu podpisu pod nowym kontraktem.

– W piłce jest tak, że nie jesteś w stanie przewidzieć, gdzie będziesz za rok lub dwa, dlatego cieszę się, że podpisałem dłuższą umowę. Wcześniej podpisałem z Piastem trzyletni kontrakt, bo wiedziałem, że chcę grać i podnosić swoje umiejętności właśnie w Gliwicach. Kiedy umowa zaczęła dobiegać końca, usiedliśmy do rozmów i wszystko potoczyło się sprawnie i w dobrej atmosferze – dodał 26-latek.

Tomas Huk trafił do Piasta w lipcu 2019 roku. Od tego czasu w barwach Niebiesko-Czerwonych rozegrał łącznie 67 spotkań. Od dwóch sezonów dwukrotny reprezentant Słowacji jest ważną postacią formacji obronnej w gliwickim zespole. Wychowanek MFK Koszyce występował wcześniej w DAC Dunajska Streda, w którym pełnił również rolę kapitana.

– Tomas wielokrotnie pokazywał, jak bardzo możemy na nim polegać. Jest uniwersalnym i solidnym zawodnikiem. Ważnym elementem budowania drużyny jest troska o jej fundamenty. Cieszymy się z tego porozumienia oraz z tego, że zawarliśmy długoterminową umowę – powiedział Grzegorz Bednarski, prezes Piasta Gliwice.

– Pracujemy nad kontraktami zawodników nie tylko w okresie okienka transferowego, lecz przez cały rok. Patrząc na Tomasa, możemy przypuszczać, że stać go na jeszcze lepszą grę. Zależy nam, by w kolejnych meczach i sezonach to pokazał. Tomas jest dla nas ważnym piłkarzem. Cieszę się z przedłużenia tego kontraktu niemal tak samo mocno, jak kiedy pozyskiwaliśmy tego piłkarza z Dunajskiej Stredy dwa i pół roku temu – powiedział Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta Gliwice.

fot./info Piast Gliwice

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI