Dostała mandat, przysłała podziękowania dla policjantów

Komu nie zdarzyło się popełnić błędu – choćby wykroczenia drogowego. Jednak rzadko kto ma pretensje wyłącznie do siebie. Zazwyczaj ludzie wypierają winę, a złość i żal kierują w stronę innych, chociażby nakładających mandat policjantów.

Zdarzają się jednak kierowcy, którzy karę przyjmują z pokorą, ba – szczerze za nią… dziękują. Okazuje się, że coraz częściej do komendanta miejskiego w Gliwicach wpływają takie miłe i zaskakujące listy.

Poniżej korespondencja od dwóch kierujących, które spotkały się z kontrolą drogową w rejonie powiatu gliwickiego. Pierwsza zatrzymana przez drogówkę kobieta przekroczyła dozwoloną prędkość 1 listopada rano, jadąc z Tychów do Gliwic. Zatrzymana, dostała mandat. Jednak profesjonalizm naszych policjantów oraz ich kultura osobista tak ujęły kierującą (dodajmy – pracownika naukowego jednej ze śląskich uczelni), że postanowiła ona mundurowym podziękować.

– Każde podziękowanie dla policji jest miłe. Szczególnie jednak to dotyczące funkcjonariuszy, których rolą jest kontrola przestrzegania prawa, jego egzekwowanie i nakładanie kar finansowych – informuje gliwicka policja.

Oto treść maila od ukaranej kobiety (treść oryginalna)
„Szanowni Państwo, przesyłam wyrazy uznania oraz podziękowanie za rzetelne wykonywanie obowiązków. Wczoraj, 1-go listopada jechałam wraz z synem z Tych do Gliwic, skąd pochodzę. W związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości w Przyszowicach, o godz. 9.46 zostałam zatrzymana i ukarana mandatem przez Funkcjonariuszy, których nazwisk, niestety, nie pamiętam, ale, jak sądzę, niewielką trudnością jest ustalenie kto w tym miejscu w tym czasie pełnił służbę. Spotkanie to posiadało najlepsze cechy skutecznej komunikacji interpersonalnej. Profesjonalnie, celowo, z wysoką kulturą, szacunkiem, otwartością oraz swadą. Taką Policję pragnę oglądać. Postawa Panów Policjantów jest dowodem na to, że można pełnić trudną służbę w trudnym dniu, zachowując przy tym godność i dobre nastawienie. Gratuluję! Pozdrawiam i życzę wszystkim Państwu sukcesów.”

Kolejne podziękowanie wpłynęło do komendanta od mieszkanki powiatu strzeleckiego. Jadąc z dziećmi, została ona zatrzymana do kontroli drogowej w Toszku. Kobieta była zaskoczona, bowiem policjanci, po wymaganej kontroli, przeprowadzili z młodymi pasażerami krótką lekcję, przypominającą zasady bezpiecznego zachowania na drodze, po czym wręczyli dzieciom odblaskowe breloczki.

Poniżej treść listu (pisownia oryginalna), jaki wpłynął do gliwickiej komendy pocztą tradycyjną
„Witam i przesyłam serdeczne podziękowania dla 2 Panów policjantów z ruchu drogowego – Krzysztofowi Kuczmera (drugi się nie przedstawił), którzy w dniu wczorajszym w porze wieczornej w Toszku na ulicy Strzeleckiej kontrolowali samochody. W/w policjanci skontrolowali również i moje auto, po zakończonej kontroli Pan Krzysztof podarował moim dzieciom bryloczki odblaskowe i przeprowadził szybką lekcję przypominającą moim dzieciakom jak mają się zachowywać na drodze. Było to bardzo miłe. Dziękuję im za poświęcony czas. Panu Komendantowi Gratuluję takich policjantów w swoich szeregach, oby było jak najwięcej tak życzliwych ludzi. Życzę zdrowia i pomyślności w służbie i życiu prywatnym. Z Wyrazami szacunku J. P. z dzieciakami.”

Dodajmy, że wyróżnione w powyższych korespondencjach zostały patrole w składach: sierżant sztabowy Szymon Zator i sierżant Piotr Graczyk oraz starszy sierżant Marcin Szczęśniak i starszy posterunkowy Krzysztof Kuczmera.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI