Piast przezimuje w strefie spadkowej. Jaki plan?

Zawodnicy Piasta Gliwice zwycięstwem zakończyli rundę jesienną PKO Bank Polski Ekstraklasy i rozpoczęli długą zimową przerwę w rozgrywkach, która potrwa aż do końcówki stycznia. Niebiesko-Czerwoni nie będą aż tak długo odpoczywać, ponieważ już 3 grudnia wrócą do treningów.

Podopieczni Aleksandara Vukovicia po trudnej rundzie udali się na urlopy, które potrwają około trzy tygodnie. Już 3 grudnia Niebiesko-Czerwoni wrócą do Gliwic i rozpoczną treningi na własnych obiektach. Jeszcze w grudniu gliwiczanie pojadą do Wałbrzycha na pierwszy z dwóch zaplanowanych obozów przygotowawczych. Tam będą trenować od 16 do 22 grudnia, a następnie otrzymają krótką czterodniową przerwę z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Na początku nowego roku piłkarze Piasta będą trenować w Gliwicach, a 9 stycznia wylecą na zgrupowanie do Hiszpanii.

Tam przez niespełna dwa tygodnie aż do 20 stycznia będą przygotowywać się do wznowienia ligowej rywalizacji. Pierwszy mecz o punkty zaplanowano natomiast na kolejny weekend po powrocie z obozu, czyli 28-29 stycznia.

Podczas zimowego okresu przygotowań nie może zabraknąć również sparingów. O rywalach i szczegółach związanymi z grami kontrolnymi poinformujemy w osobnym komunikacie.