r e k l a m a

spot_imgspot_img

Piast w tarapatach. Z taką grą trzeba przygotowywać się na spadek

Piast przegrał kolejny mecz. Tym razem lepszy okazał się pierwszoligowy Chrobry Głogów. Tym samym gliwiczanie odpadają z rozgrywek Pucharu Polski.

Póki co, zmiana trenera z Dariusza Wdowczyka na Waldemara Fornalika niewiele dała. Piast nadal przegrywa spotkania. Od kilku tygodni słyszymy zapewnienia, że wkrótce uda się wyjść z dołka, jednak tak się nie dzieje.

Kibice są wściekli, co udowodnili nie tylko na stadionie, ale też w internecie. Obrywa się również prezesowi klubu Pawłowi Żelemowi oraz radzie nadzorczej, w której zasiadają Grzegorz Jaworski oraz Rafał Adamus. Według nieoficjalnych informacji jakiś czas temu z zasiadania w radzie nadzorczej zrezygnował Stanisław Ogryzek.

Jak mówią nam osoby związane z klubem – w Piaście ważną rolę odgrywa Zbigniew Kałuża, czyli właściciel mniejszościowego pakietu akcji. Prezes firmy Kar-tel kilka miesięcy temu zrezygnował z zasiadania w radzie nadzorczej, jednak z klubu się nie wycofał. O jego silnej pozycji może świadczyć powrót na koszulki piłkarzy logotypu jego firmy. Tuż pod napisem „Gliwice” widnieje teraz napis „Kar-tel”.

Przypomnijmy tylko, że miasto przekazuje spółce kilkanaście milionów złotych rocznie. Ile (i czy w ogóle) przekazuje Zbigniew Kałuża? Tego nie wiadomo. Zapytamy o to rzecznika klubu.

W internecie nie brakuje ostrych komentarzy, zarówno pod adresem piłkarzy jak i władz klubu. Wiele z nich można przeczytać na oficjalnym profilu Piasta na Facebooku.

Piast jest obecnie przedostatnią drużyną w tabeli. Gorsza jest tylko Cracovia. Jeśli gliwiczanie będą przegrywać kolejne mecze, to wkrótce może się okazać, że będzie trzeba przygotowywać się na spadek do pierwszej ligi. Przypomnijmy, że w tym sezonie będzie podział na grupy: mistrzowską i spadkową, ale nie będzie podziału punktów.

– Sztuką jest wychodzić z dołków. Ale zrobimy to, jestem tego pewny – powiedział Waldemar Fornalik na konferencji po spotkaniu z Chrobrym Głogów.

Kibice liczą na to, że przełamanie przyjdzie w najbliższym, bardzo ważnym meczu. Piast zagra w Zabrzu z liderem Ekstraklasy – Górnikiem.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

14 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
.
.
6 lat temu

Nie rozliczajmy ani miasta, ani sponsora. Rozliczmy zarobki, tak działaczy jak i zawodników, ponieważ obecna gra kwalifikuje się na 1500 na rękę, tak jak zarabia przeciętny Gliwiczanin za cały miesiąc pracy po co najmniej 8h dziennie…

Michał Tarnowski
6 lat temu

Miasto nie może być właścicielem klubu …

Tomasz Kowalski
6 lat temu

I nie może walić tyle publicznej kasy w TO

Michał Tarnowski
6 lat temu

Tomasz Kowalski to trochę inna sprawa 🙂 ale ma Pan racje

Miłosz Borek
6 lat temu

przyjdźcie i powiedzcie to na meczu kibicom a poźniej to samo powiedzcie w Zabrzu gdzie też miasto jest właścicielem i w innych miastach. nie pozdrawiam

Michał Tarnowski
6 lat temu

Miłosz Borek Legia, Lechia, Wisła, Cracovia, Korona, Lech, Bruk-bet, są prywatne,i tylko na dobre to wychodzi ….własnośc miejska to patologia

Miłosz Borek
6 lat temu

Tylko protest i bojkot meczów pomogą w usunięciu tego nieudolnego zarządu i rady nadzorczej. Wzywam kibiców Piasta do bojkotu

Piotr Piętak
6 lat temu

Jeszcze tylko batki w niedziele z Gorniczkiem i pozamiatane

Jaroslav Vlodarsky
6 lat temu
Reply to  Piotr Piętak

dzięki Angulo,Górniczek jest tak wysoko,a co będzie jak on odejdzie z klubu? 🙂

Piotr Piętak
6 lat temu
Reply to  Piotr Piętak

Najpierw osiągnijcie to co Górnik a nastepnie mozemy rozmawiac

hgf
hgf
6 lat temu
Reply to  Piotr Piętak

tępy k***8s ze sośnicy!

Christoph Okon
6 lat temu

I tak co sezon

kojot
kojot
6 lat temu

Problemem są słabi piłkarze, Piasta nie stać nawet na przeciętnych zawodników dlatego biorą wolnych graczy albo juniorów za 2 piłki. Wicemistrzostwo było przypadkiem. Trener może coś zmienić, ale tak naprawdę z tych, którzy są obecnie w składzie może 2-3 nadaje się do ekstraklapy, cała reszta może równie dobrze zatrudnić się na stróża w markecie (nie ujmując nic stróżom) i tak nikt nie zauważy

Janek
Janek
6 lat temu

Fornalik potrafił w Ruchu Chorzów z gorszym szrotem niż ten w Piaście osiągać dobre wyniki. Trzeba mu dać czas. Mecz z Głogowem był (słusznie) testem dla niektórych zawodników, nie możemy oczekiwać cudu w Zabrzu, ale możemy oczekiwać przyzwoitej gry w Zabrzu i lepszych wyników w następnych meczach.

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI