Piast wygrał ze Stalą Mielec 3-0

W poniedziałkowym meczu 19. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał na swoim stadionie ze Stalą Mielec 3-0. Bramki dla Niebiesko-czerwonych zdobyli Tomas Huk, Jorge Felix i Damian Kądzior.

W pierwszej połowie lepiej radzili sobie Niebiesko-Czerwoni, którzy stworzyli sobie kilka dobrych sytuacji i dłużej utrzymywali się przy piłce. Najbliżej skierowania piłki do siatki był Michael Ameyaw, który dwukrotnie próbował zaskoczyć Mateusza Kocalskiego, ale bramkarz Stali dobrze interweniował w obu przypadkach.

Przed przerwą nie chciało wpaść, ale za to zaczęło wpadać po przerwie. Najpierw głową do siatki trafił Tomas Huk, a następnie gole dla Piasta strzelali Jorge Felix i Damian Kądzior. Te trzy gole potwierdziły przewagę Niebiesko-Czerwonych i pozwoliły zainkasować trzy punkty w ostatnim meczu tego roku.