r e k l a m a

spot_imgspot_img

Piast zwycięsko przywitał wiosnę

Piast Gliwice udanie rozpoczął rundę rewanżową, pokonując w Wodzisławiu Odrę 2:0.

Wynik meczu otworzył w 45. min Bartosz Iwan. Niespełna kwadrans po zmianie stron rezultat na 2:0 podwyższył Maycon, jak się potem okazało ustalając końcowy rezultat.

Zgodnie z przewidywaniami Marcin Brosz na pierwszą połowę postawił na tych zawodników, którzy najczęściej grywali w ostatnich grach kontrolnych. W bramce Odry natomiast zobaczyliśmy dobrze znanego w Gliwicach Macieja Nalepa, który mimo że do Wodzisławia trafił w ostatnich dniach, już założył opaskę kapitana. Nalepa to zresztą jeden z nielicznych piłkarzy Odry o których wiadomo było przed tym meczem coś więcej.

W tej sytuacji zdecydowanym faworytem tego pojedynku był Piast, co zresztą potwierdziło się już w pierwszych 5. minutach gry, kiedy to dwa razy na bramkę gości uderzał Biskup.

Kolejny okres to przytłaczająca wręcz przewaga Piasta. Wodzisławianie jednak dość skutecznie i szczęśliwie odpierali ataki gliwiczan. W 14 min goście wyszli z kontrą, która mogła dać im prowadzenie. Po dośrodkowaniu z prawej strony, z pierwszej piłki uderzył Odunka, idealnie w okienko, ale jeszcze lepszą interwencją popisał się Szmatuła, parując to uderzenie na rzut rożny. Riposta Piasta była natychmiastowa.