r e k l a m a


„Najchętniej wjechaliby do samego budynku” – grzmi nasz Czytelnik

Przy szkole podstawowej nr 39 został zbudowany nowy deptak wyłożony kostką brukową, która jest notorycznie niszczona przez przejeżdżające tędy samochody.

Ludzie dowożą swoje dzieci pod samą bramę szkoły, ignorując znak zakazu wjazdu. Oprócz naruszania przepisu osoby te potrafią trąbić na pieszych okazując totalny brak kultury – pisze w liście do naszej redakcji pan Piotr.

Poniżej list od naszego Czytelnika.

„Kostka jest nowa, a jednak niektóre fragmenty są w opłakanym stanie. Gdy jest wilgotno błoto przebija się przez kostkę.

Dziś postanowiłem interweniować w tej sprawie do straży miejskiej około godziny 12.00.

O godzinie 13.00 przyjechał patrol, miałem wrażenie, że na wycieczkę, ponieważ strażnicy jak szybko się pojawili, tak szybko zniknęli nie zauważając ponad 20 źle zaparkowanych samochodów (zakaz wjazdu, parkowanie na trawnikach).

Postanowiłem dowiedzieć się, co w takim razie strażnicy zrobili w czasie interwencji. Pani przez telefon oznajmiła, że dziś odbywają się zawody szermiercze i ci państwo nie mieli gdzie zaparkować. Pomijam fakt, że wokół jest mnóstwo miejsc parkingowych również nowo zrobionych, ale oczywiście panowie kierowcy najchętniej wjechaliby do samego budynku szkoły, bo 50 m od parkingu to niestety za duży dystans. Czy jest to powód do pozostawienia wszystkiego takim jakie jest? Czy jeżeli jako student podjadę na uczelnię i stanę na zakazie bo „wszystkie miejsca były zajęte” to nie dostanę mandatu? Mam nadzieję, że tak.

Kto zapłaci za remont deptaka?

Kto ma zdyscyplinować tych ludzi jak nie instytucje takie jak straż miejska? Sytuacja powtarza się każdego dnia szkoły nie tylko w trakcie zawodów szermierczych.”

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec
mieszkaniec
13 lat temu

to jest bydło a nie kierowcy i mam nadzieję że straż miejska sie ustosunkuje do listu mojego sąsiada

tomek
tomek
13 lat temu

Niestety takich przykładów w Polsce można mnożyć. My mamy za nic znaki drogowe. Swoją drogą często te znaki są stawiane bez sensu. Oczywiście nie w tym przypadku.

Należałoby uporządkować znaki drogowe, a jak już stoją, to pilnować aby wszyscy je przestrzegali.

kasia
kasia
13 lat temu

Znam to osiedle bo mam tam przyjaciółkę i to jest fakt, że tam parkują. Znak stoi jak byk, i nawet na zdjęciu go widać więc kierowcy powinni być karani przez policję i straż miejską. W centrum miasta dają mandaty za byle co, a na osiedlach nie reagują. To przykre.

Bartek
Bartek
13 lat temu

Ba! Dobrze powiedziane. Pod politechniką śląską, wystarczy że troszkę wystajesz za znak zakazu i już lecą mandaty od straży miejskiej, nie mówiać już o wjechaniu na trawnik!

GKS
GKS
13 lat temu

normalka

Beti
Beti
13 lat temu

Mieszkam przy tej szkole- mieszkańcy stają gdzie się da a najlepiej, żeby było najbliżej ich okna. Notorycznie pod moim blokiem sąsiedzi stawiają auta na chodniku!! NIKT ICH NIE UPOMINA! Jak stanęłam w centrum przy Politechnice na kawałku chodnika (zostawiając przejście dla pieszych) od razu dostałam mandat! A na Obrońców Pokoju samochody zajmują cały chodnik! Kobiety z wózkami muszą schodzić na ulicę, żeby je ominąć. Koszmar…

Anonimowo
12 lat temu

Większość tych samochodów to samochody rodziców którzy odbierają lub przywożą swoje dzieci do szkoły i naczucycieli szkoły. Może szanowni oburzeni mieszkańcy wyjaśnią gdzie mogą parkować śpieszący się do pracy rodzice?

kierowca
kierowca
11 lat temu

Pan się wielce obruszył,że z winy kierowców i ich pojazdów zniszcono deptak z polbruku,a może to nie pojazdy,których rzeczywista masa własna nie przekracza 3500kg tylko pani lub pan zatrudniająca firmę budowlaną do wykonania deptaka zapomniała przypilnować jakości wykonanej usługi,i faktem jest,źe podsypka zamiast z cementem jest z piasku i tylko z piasku,i skoro pan taki wielce mądry to może powie mi pan czemu ten znak ma nie dotyczyć pracowników szkoły,ich auta pewnie są poduszkowcami i nie dotykają kostki

gość
gość
11 lat temu
Reply to  kierowca

Dla nauczycieli jest parking, i wjazd na ten parking jest dla nich dozwolony. Zresztą i tak nic to nie daje bo ludzie zrobili sobie z tego parking osiedlowy, a przyjeżdżając do pracy nie masz gdzie zaparkować

wg4518
wg4518
10 lat temu

co za bzdury pisze Anonim, gdzie mają parkować spieszący się do pracy rodzice? kretynie, mają wyjechać wcześniej, oczywiście każdy jest w stanie agonalnym i musi podejechać pod samą bramę

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI