r e k l a m a

spot_imgspot_img

Piątka dla Sośnicy Gliwice

Piąte zwycięstwo z rzędu odniosły nasze szczypiornistki Sośnicy Gliwice w 19 kolejce I ligi kobiet, pewnie pokonując MTS Żory 32:27 (17:17).

Drużyna Sośnicy kolejny raz potwierdziła, że jak zwykle potrafi narobić sobie kłopotów przeciwko teoretycznie znacznie słabszym przeciwniczkom w pierwszej połowie by potem mozolnie odrabiać straty. Pierwsze 15 minut meczu wskazały faworyta tego spotkania, przy dobrym rozegraniu środkowej Katarzyny Wyrzychowskiej gliwiczanki szybko odskoczyły na 4 bramki.Chwilowy kryzys nastąpił po dwuminutowej karze Wyrzychowskiej i na sześc minut przed końcem pierwszej połowy gliwiczanki straciły siedem bramek. Na remis 17:17 w pierwszej połowie doprowadziła z rzutu karnego Olejarczyk. Druga połowa to niezwykle skuteczne kontrataki w wykonaniu skrzydłowych Golec i Walus co zapewniło utrzymanie bezpiecznej przewagi siedmiu bramek nad przyjezdnymi z MTS-u.

W wyniku kontuzji Olejarczyk do gry weszły zawodniczki rzucające z drugiej linii i dzięki licznym udanym akcjom defensywnym oraz skuteczności bramkarki Klaudii Zizulewskiej, udało się utrzymać bezpieczny dystans do końca spotkania. Wysoka skuteczność z I linii, poprawa defensywy skutkująca częstszym kontratakiem i więcej współpracy rozgrywających w ataku dają spore szanse podopiecznych Marty Piorun na wywiezienie cennych punktów z Olkusza, gdzie już w przyszłą sobotę udadzą się gliwiczanki. Przed meczem uczczono minutą ciszy, naszą byłą reprezentantkę kraju i trenerkę Marię Adę Gracjasz, której w ostatniej drodze towarzyszyli jej przyjaciele oraz liczni fani gliwickiego szczypiorniaka na kilka godzin przed meczem.