spot_imgspot_img


Pierwsza w tym roku edycja FORUM Rękodzieła

Pomaganie przez kupowanie – takie hasło zawsze towarzyszy spotkaniom rękodzielników podczas FORUM Rękodzieła. Pierwsza w tym roku edycja odbędzie się 18 lutego, obok sceny głównej. To cykliczna inicjatywa organizowana przez Fundację Stacja 6 oraz Centrum Handlowe FORUM. Podsumowaliśmy co udało się zrobić w minionym roku dzięki klientom, którzy pomagali kupując.

Podczas kolejnej edycji FORUM Rękodzieła wykonane ręcznie przedmioty sprzedawać będzie prawie 20-stu wystawców. Cegiełki wpłacone na rzecz Fundacji Stacja 6 jak zawsze trafią do potrzebujących. Podopiecznymi Stacji 6 jest około 150 osób bezdomnych, samotnych i biednych, którzy na co dzień otrzymują żywność i przedmioty codziennego użytku, a w świątecznym czasie spotykają się przy wigilijnych stołach. Podczas FORUM Rękodzieła, a także na facebookowym profilu Stacji 6 mogliście spotkać się z rodzinami Ewy Kopczyńskiej, aktorki Teatru Zagłębia, po udarze mózgu oraz Oliwki Krupowies, 21 letniej dziewczyny z porażeniem czterokończynowym i lekoodporną padaczką. Obie rodziny otrzymały pomoc na wsparcie leczenia i rehabilitację. To podopieczne stale wymagające pomocy dlatego zbiórki na ich rzecz trwają. Takich osób w Fundacji Stacja 6 stale jest kilka.

Fundacja Stacja 6 w ubiegłym roku zebrała w różnych formach działalności około 150 tys. zł na pomoc swoim podopiecznym. Było to możliwe również dzięki klientom Centrum Handlowego FORUM, kupującym w sklepie charytatywnym i podczas FORUM Rękodzieła, a także wspierającym Fundację Stacja 6 poprzez różne formy darowizn.

Dziękujemy, za tą pomoc z całego serca. Jesteśmy wzruszeni, gdy widzimy jak reagują osoby odbierające wsparcie dla siebie lub swoich najbliższych. Pomaganie przez kupowanie to taka inicjatywa, która poszerza świadomość i pozwala wierzyć, że w razie potrzeby pomoc nadejdzie – mówi Alicja Suchańska-Królica, menadżer ds. administracji i Marketingu w CH FORUM

Cykliczne FORUM Rękodzieła działa od ubiegłorocznych wakacji. To dzieło przedstawicieli Fundacji Stacja 6 oraz Centrum Handlowego FORUM. Od początku cieszy się dużym zainteresowaniem. Wystawcy to utalentowani rękodzielnicy z Gliwic i okolic, którzy od lat zajmują się artystyczną i ręczną produkcją przepięknych przedmiotów. Ich obecność w życiu nabywców staje się wyjątkowa. To oryginalne i niepowtarzalne dzieła.

Wszystkie tegoroczne edycje FORUM Rękodzieła, wraz z tą lutową, odbędą się na scenie głównej centrum handlowego, na poziomie 0. Do pomagania przez kupowanie zapraszamy od 12:00 do 18:00. Teraz spotykamy się 18 lutego. Kolejne imprezy z rękodziełem odbędą się w soboty: 18 marca, 22 kwietnia, 20 maja i 17 czerwca.

Daty te oraz szczegóły następnych spotkań rękodzielników będą publikowane na: https://forumgliwice.pl.

Rękodzielnicy chcący współpracować ze Stacją 6 mogą kontaktować się dzwoniąc pod numer: 796926314. Sklep charytatywny w CH FORUM jest również miejscem, które funkcjonuje jako centrum wsparcia dla osób w trudnych sytuacjach życiowych. Dochód z niego oraz FORUM Rękodzieła trafia do osób bezdomnych, biednych, chorych i samotnych.

Zapraszamy na FORUM Rękodzieła i do pomagania przez kupowanie!
Materiał partnera

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI