r e k l a m a


Pies sąsiada ciagle szczeka. Co można zrobić? Straż miejska radzi

Psy, są naszymi towarzyszami od lat. W różnych sytuacjach, w różnych miejscach.

Psy, są naszymi towarzyszami od lat. W różnych sytuacjach, w różnych miejscach. Mieszkają z nami i czasem tu zaczyna się problem.
„Kiedy mamy dom jednorodzinny to nieistotne, ale kiedy mieszkamy w budynku wielorodzinnym, zdarzają się kłopoty. Musimy chodzić do pracy. Psy są zwierzętami stadnym, kiedy zostają same w domu, nudzą się i mogą szczekać. Kiedy słyszą coś na klatce schodowej, odzywa się instynkt, pies szczeka, jakby chciał powiedzieć „ja tu jestem i pilnuję”. Takie zachowanie bywa uciążliwe, szczególnie dla osób pracujących w systemie zmianowym, które zwyczajnie chciałyby odpocząć” – informuje straż miejska
Z Gliwic.

Co zrobić, kogo zawiadomić? Straż miejską?

„Zanim podejmiecie taką decyzję, warto porozmawiać z właścicielem uciążliwego psa. Wyjaśnić, dlaczego jego zachowanie nam przeszkadza i z sąsiedzką życzliwością poprosić o rozwiązanie problemu. Jeżeli nie osiągnęliście zamierzonego efektu, czas na inne podejście do sprawy” – przekazują strażnicy.

Jeżeli to nie pomaga, warto zainteresować sprawą wspólnotę mieszkańców, administrację budynku. Być może pies jest uciążliwy również dla innych.

Oczywiście, może stać się tak, że realizacja żadnej z powyższych propozycji nie przyniesie efektu.

Wtedy przyjdzie czas na bardziej zdecydowane kroki, czyli rozmowę z dzielnicowym policji.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI