r e k l a m a


Piesi na jezdni, rowerzyści na chodnikach. Oto wyniki akcji policji (TV)

[flashvideo file=”https://infogliwice.pl/filmy/2014_04/20140409_nurd.flv” /]

Kolejne działania pod nazwą Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego trwały wczoraj od godziny 6.00 aż do 22.00.

Przeprowadzali je policjanci na terenie całego województwa, także w Gliwicach i powiecie.
W trakcie kilkugodzinnych działań mundurowi z gliwickiej drogówki obserwowali zachowania pieszych, rowerzystów i kierowców aut. Wychwycili kilkadziesiąt wykroczeń. Były to głównie przechodzenie w miejscu niedozwolonym lub na czerwonym świetle, przejeżdżanie rowerem przez pasy .

Tym razem nasi funkcjonariusze przede wszystkim pouczali. Ale na najbardziej niesfornych uczestników ruchu nałożyli mandaty karne. Było ich 12. Aż 11 wręczono pieszym, którzy wkroczyli na jezdnię mimo czerwonego światła, co ciekawe – widzieli stojących przy przejściu umundurowanych policjantów! Ukarano też jednego kierowcę, który nie ustąpił pierwszeństwa pieszym przechodzącym przez „zebrę”. Pouczono 8 rowerzystów.

wideo: KMP w Gliwicach

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
rowerzysta i kierowca
rowerzysta i kierowca
10 lat temu

Sorry Panie Policjancie, ale jak jadę na rowerze z dzieckiem – to wolę złamać przepisy o ruchu drogowym i jechać pustym z reguły po tej stronie chodnikiem na ulicy Kozielskiej, niż ryzykować życie na wąskim asfalcie, ze śmigającymi autami, wymijającymi się na milimetry autobusami itp. Ta „pouczana” pani nie jechała na szosowym rowerze 50 km/h, a większe zagrożenie sprawiłaby zapewne na ulicy, zwłaszcza w godzinach szczytu.

Anonimowo
10 lat temu

Jako rowerzysta zawsze korzystam z chodnika. Życie jest mi miłe, nie zamierzam skończyć pod kołami samochodu. Wiadomo, na chodniku nie rozwija się zawrotnych prędkości by nie stwarzać niebezpieczeństwa względem pieszych. Natomiast poruszając się po jezdni… jesteśmy narażeni na bezmyślnych kierowców. I piszę te słowa będąc kierowcą zawodowym.

Na rowerze człowiek nie ma życia… po jezdni niebezpiecznie, po chodniku niezgodnie z prawem, a po ścieżkach rowerowych spacerują piesi jak po chodnikach.

Gliwiczanka
Gliwiczanka
10 lat temu

Popieram poprzednią wypowiedź 🙂

Anonimowo
10 lat temu

popieram wpisy

Damian
Damian
10 lat temu

Ludzie przechodzą w niedozwolonych miejscach dlaczego?? Czy ktoś z urzędników korzystał z przejść,gdzie stoją sygnalizatory? Chorzowska 19 , Wyszyńskiego , Zwycięstwa .Stoi się czasem po 5-8minut, gdzie na ulicy nie ma ani jednego samochodu…Na Dąbrowskiego natomiast przejścia dla pieszych są fatalnie oświetlone. Choć miasto chwali się super nowoczesnym i oszczędnym oświetleniem LED.

Rowerzysta/kierowca
Rowerzysta/kierowca
10 lat temu

Kto uważa, że rowerzysta na jezdni jest bezpieczny nie ma wyobraźni. Tylko chodnik, gdy jest to możliwe (bo przecież gdzie indziej, skoro nikt nie dba o budowę ścieżek?):

http://www.tvn24.pl/poznan,43/zostal-mu-moze-kilometr-do-domu-rowerzyste-zabil-pijany-kierowca,416536.html

Tu nie ma czym polemizować.

WITEK
WITEK
10 lat temu

NIEUKI WYDAJA SETKI TYSIECY NA OBSEROWANIE PIESZYCH A BOJĄ SIĘ PODJECHAĆ NA TRÓJKĄT CZY GDZIEŚ GDZIE JEST MNIEJ BEZPIECZNIE, NA INTERWENCJE, ZALOSNE

jaro
jaro
10 lat temu

zlikwidować straż miejską

hifskmmd
hifskmmd
10 lat temu

hahaha za wejście na czerwonym świetle, chyba są smieszni, w angli przechodzenie na czerwonym jest legalne i co? i jest mniej wypadków niż w tej cholernej cebulandi…bo u nas wieśniactwo grzeje przez miasto ile fabryka dała. Idąc przez miasto dzień w dzień widze przynajmniej ze 40 dupków za kółkiem którzy nie szanują innych. It’s all for me.5

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI