r e k l a m a

spot_imgspot_img

Pijany obcokrajowiec jeździł po Gliwicach. Chciał wręczyć łapówkę

W piątkowe popołudnie policjanci przewieźli do aresztu 26-latka.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Gliwicach tymczasowo aresztował 26-letniego obywatela Ukrainy, który dzień wcześniej podczas policyjnej kontroli zaproponował funkcjonariuszom korzyść materialną w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

26-latek był przekonany, że w ten sposób wykupi się od winy polegającej na tym, że prowadził pojazd, będąc w stanie nietrzeźwości.

„Policyjni wywiadowcy (po cywilnemu) zainteresowali się osobowym mercedesem, którego kierowca jechał zbyt niebezpiecznie. Zatrzymali kierującego na ulicy Dolnych Wałów w Gliwicach. Przeprowadzono kontrolę trzeźwości, która potwierdziła podejrzenia stróżów prawa – kierujący był nietrzeźwy. Mężczyzna, gdy dowiedział się, że będzie zatrzymany, zaproponował policjantom korzyść majątkową, innymi słowy – łapówkę, w kwocie 3000 złotych” – informuje policja.

Przypominamy, za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Z kolei za przestępstwo polegające na próbie wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom policji w zamian za odstąpienie od wykonania czynności służbowych grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Covid
Covid
6 miesięcy temu

to były pieniądze do przekazania lub w ramach nagrody za wzorową jak zawsze służbę. Policja źle zrozumiała intencję ale co się Dziwisz? Jeden z roztargnienia a drugi/a ze zwykłego zwyczaju.

Kamil
Kamil
6 miesięcy temu

Psy by sobie dorobiły,gdyby były kumate widocznie te 4200 zł zupełnie wystarcza

Largo
Largo
6 miesięcy temu

Ta Ruska mentalność

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI