r e k l a m a


Plantacja marihuany w specjalnym tunelu. Mężczyzna zatrzymany

Liczącą prawie 30 krzewów plantację konopi oraz niecały kilogram ściętych już roślin przejęła grupa śledcza z przedstawicielami Wydziału ds. Narkotyków KWP w Katowicach oraz Wydziału Kryminalnego KMP w Gliwicach.

Stróże prawa zatrzymali mężczyznę, który uprawiał zakazaną prawem roślinę w specjalnym tunelu foliowym na terenie Gliwic. Wczoraj po południu, na wniosek prokuratora, gliwicki sąd rejonowy aresztował tymczasowo podejrzanego. Za nielegalną uprawę konopi ustawa przewiduje nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem narkobiznesu zebrali w trakcie swoich czynności informacje pozwalające na zlokalizowanie miejsca uprawy konopi indyjskich oraz wytypowali, namierzyli i zatrzymali „plantatora”, którym okazał się 36-letni gliwiczanin. 10 września po godz. 18.00 przystąpiono do działań.

Detektywi odkryli plantację na polach w pobliżu dzielnicy Bojków. W specjalnym namiocie uprawnym rosło 29 roślin. Na miejscu, podczas ich podlewania, zatrzymano też właściciela. Funkcjonariusze zabezpieczyli wszystkie krzewy, osprzęt służący do ich uprawy oraz prawie kilogram ściętych i przygotowanych do suszenia roślin.

Zatrzymany mężczyzna, zamieszkujący w innym rejonie miasta, posiadał w swoim mieszkaniu gotówkę. Na poczet grożących kar zabezpieczono ponad 22 tys. zł. Gliwiczanin usłyszał zarzuty nielegalnej uprawy konopi oraz uczynienia sobie z procederu źródła dochodu. To przestępstwo zagrożone karą do 10 lat więzienia. Śledztwo prowadzą policjanci z gliwickiej komendy miejskiej.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marianna
Marianna
4 lat temu

Ciekawe kto go podpie.dolił! Tragedia! Nic złego nie robił, nie latał z nożem po mieście tylko sobie sadził. Co za państwo…. I za to kara 10 lat?

Staś
Staś
4 lat temu

Chłap po prostu nie dostał 500+ więc sobie radzi jak może

Anonimus
Anonimus
4 lat temu

10 lat? A czasami mordercy albo inny debile dostają mniej. I się zdecydujecie, pierw 30 roślin a potem około 29. Pewnie i tak 3/4 tego sami wyjaracie albo pójdzie wobieg na dzielnice.

Beata
Beata
4 lat temu
Reply to  Anonimus

Oczywiscie ze tak wypala to sami.A komus innemu zycie nieszcza tak jak chlopakowi ktoremu znaleziono w szkole marihuane.Zniszczyli zycie a takich jest tysiace ale jeden musial byc dla przykladu jaka to policja czujna I jak pracuje.Jedna wielka porazka!!!!!!!!!!

Adu
Adu
4 lat temu

10 lat dla rolnika, 3 lata dla pedofila- Polska ?

Beata
Beata
4 lat temu
Reply to  Adu

I 3 lata dla mordercy ktory zabil mojego kolege

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI