Po naszej interwencji, droga przy arenie zostanie naprawiona

Nowoczesna arena lekkoatletyczna za ponad 14 milionów złotych, a tuż obok droga w tragicznym stanie. Takie kontrasty nierzadko można spotkać w Gliwicach.

Mieszkaniec zgłosił nam problem, który zauważył. Chodzi mianowicie o drogę, która znajduje się przy arenie lekkoatletycznej na os. Kopernika. Inwestycję kilka lat temu zrealizowało miasto.
„Chciałbym się podzielić z Wami zdjęciami przed stadionem lekkoatletycznym na os. M.Kopernika w Gliwicach. Zdjęcia podpisuję „Stadion za miliony z drogą wstydu”. Dodam, że ten kawałek dojścia na stadion to własność miasta Gliwice. Generalnie idąc pobiegać na stadion można tam ulec urazowi nogi, zwichnięcie, a może złamanie. Przy takim obiekcie to wstyd, aby taka sytuacja miała miejsce” – napisał nasz Czytelnik, który wysłał zdjęcia.

Zapytaliśmy urzędników kto odpowiada za tę drogę i czy jest szansa na jej naprawę.

„Odcinek drogi, o który Pan pyta znajduje się obecnie w ewidencji środków trwałych Wydziału Gospodarki Nieruchomościami UM w Gliwicach. Zarząd Dróg Miejskich przejmie drogę oraz dokona niezbędnych napraw. Nie planuje się kompleksowego remontu całej drogi a jedynie naprawę zniszczonego odcinka ciągu pieszo jezdnego w rejonie Areny Lekkoatletycznej im. Eugeniusza Bieniasza” – napisał rzecznik prezydenta Gliwic, Łukasz Oryszczak (pisownia oryginalna).

Pozostaje nam więc czekać na zapowiedziane prace.

Arena lekkoatletyczna gliwice
fot. UM Gliwice

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI