r e k l a m a

spot_imgspot_img

Po paszport do urzędu miejskiego

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, od września w budynku Urzędu Miejskiego w Gliwicach przy ul. Zwycięstwa rozpoczął działalność, przeniesiony z ul. Bojkowskiej, Terenowy Punkt Paszportowy Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Dzięki przeprowadzonej reorganizacji, na parterze siedziby głównej Urzędu prezydent miasta zapewnił obsługę większości spraw dotyczących gliwiczan, w tym również wygospodarował miejsce na punkt paszportowy. Mieszkańcy nie będą już zmuszeni do załatwiania spraw paszportowych z dala od centrum miasta.

Stworzenie tego udogodnienia było możliwe dzięki zaangażowaniu środków pochodzących z budżetu miasta Gliwice. Władze samorządowe sfinansowały koszt przystosowania lokalu dla potrzeb administracji rządowej oraz użyczyły lokal na bardzo korzystnych warunkach.

– Warto podkreślić, że bez aktywności samorządu w tej sprawie punkt paszportowy w Gliwicach zostałby zlikwidowany. Mieszkańcy, zgodnie z pismem wicewojewody śląskiego, musieliby korzystać z obsługi paszportowej innych miast – mówi Katarzyna Śpiewok, dyrektor Urzędu Miejskiego w Gliwicach.

– Do pełnego usatysfakcjonowania mieszkańców zabrakło jednak sfinalizowania przez Urząd Wojewódzki kwestii pobierania opłat za paszport w budynku Urzędu. Mam jednak nadzieję, że docelowo mieszkańcy będą mogli uiszczać opłaty w kasie Urzędu Miejskiego lub na stanowiskach pracy pracowników Punktu Paszportowego z wykorzystaniem terminali płatniczych. Będziemy nadal czynić starania w tym zakresie – zapewnia Katarzyna Śpiewok.

Osoby ubiegające się o wydanie paszportu, w celu uiszczenia opłaty będą kierowane do najbliższej placówki pocztowej bądź banków. Korzystający z internetu mogą dokonać opłaty wcześniej przelewem na rachunek bankowy, którego numer jest dostępny na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI