Pociągi blokują Przyszowice koło Gliwic. Uwaga TVN nagłaśnia sprawę

Telewizja TVN nagłaśnia problem mieszkańców Przyszowic. Program Uwaga odwiedził tę miejscowość. Dlaczego?

Wychodzą do najbliższego sklepu i nigdy nie wiedzą, kiedy wrócą do domu. – Co najmniej cztery pociągi w ciągu dnia stoją i blokują nam przejścia na kilka godzin – mówią mieszkańcy Przyszowic, które na pół dzieli linia kolejowa.

Mieszkańcy położonych niedaleko Gliwic Przyszowic od pokoleń nauczyli się żyć z tym, że kilkadziesiąt razy w ciągu doby muszą czekać przy opuszczonych szlabanach, żeby dostać się do sklepu, szkoły czy kościoła. Jednak ostatnio, z nieznanych przyczyn, niektóre pociągi towarowe zamiast przejechać, zatrzymują się i blokują wszystkie przejścia i przejazdy, odcinając jedną cześć Przyszowic od drugiej.

– Ze względu na szkody górnicze prędkość pociągów na linii kolejowej w rejonie Przyszowic została ograniczona, miejscami do 30 km/h – tłumaczy Katarzyna Głowacka z PKP Polskie Linie Kolejowe w Katowicach.

A od kiedy mieszkańcy Przyszowic przestaną być blokowani przez pociągi, które dzielą teraz ich miejscowość na dwie części?
– Najważniejszym działaniem, które podjęły Polskie Linie Kolejowe, jest wymiana toru. Tory zostały zużyte przez szkody górnicze. To pozwoli zwiększyć prędkość pociągów od czerwcowej korekty rozkładu jazdy. Wtedy sytuacja powinna być już stabilna – deklaruje Katarzyna Głowacka.

Więcej informacji oraz cały reportaż na stronie Uwaga TVN.

źródło: Uwaga TVN

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Covid
Covid
1 miesiąc temu

Gliwiczanie nie wiedzą gdzie jest Bojków (2 najwieksza dzielnica Gliwic) a co dopiero Przyszowice, kiedyśniejsza Polska Wieś granicząca z 3 Rzeszą.

Jan
Jan
1 miesiąc temu

U mnie w bloku jest niepomalowana klatka i poręcze schodowe są brzydkie.Może tym zajmie się w końcu TVN , a nie pierdołami.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI