Początek remontu wiaduktu na DK88 jeszcze w tym roku

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, jeszcze w tym roku ruszy długo oczekiwana przebudowa zniszczonego wiaduktu na Drodze Krajowej nr 88.

– Rozpoczęcie prac na wiadukcie planujemy na przełomie listopada i grudnia. Wcześniej musimy uzyskać niezbędne zgody od właścicieli terenów znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie obiektu, a przede wszystkim dokonać uzgodnień z PKP, bo pod wiaduktem przebiega dwutorowa linia kolejowa wraz z torami dodatkowymi, wykonać i zatwierdzić projekt objazdów – wyjaśnia Władysław Nowak, wiceprezes zarządu P. W. Banimex Będzin, które wygrało przetarg na realizację tego zadania. Spółka zadeklarowała wykonanie inwestycji za mniej więcej 13,5 mln zł.

Przebudowa obiektu rozpocznie się od rozbiórki istniejącego pomostu wraz z wyposażeniem. Wykonana zostanie żelbetowa, sprężona płyta pomostowa, zespolona z istniejącą konstrukcją stalową. Całość zostanie wzmocniona oraz zabezpieczona antykorozyjnie. Prace obejmą też m.in. budowę kanalizacji deszczowej, nadbudowę przyczółków, ułożenie nowej nawierzchni jezdni, chodników oraz montaż barier energochłonnych. Przebudowane zostaną dojazdy, na których – podobnie jak i na samym wiadukcie – pojawi się nowe oświetlenie. Roboty powinny zakończyć się w październiku 2013 roku. Na czas prowadzenia prac wiadukt trzeba będzie w całości wyłączyć z ruchu. Objazd zostanie poprowadzony przez nową estakadę pomiędzy ulicami Portową i Perseusza.

Polecamy: “Jesteśmy na dobrej drodze”. Estakada otwarta (TV)

(UM Gliwice)
spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
miziel
miziel
11 lat temu

Chodniki?! Jak oni to zostawią 1 pasmowe to pozabijam chyba …

kierunkowy 32
kierunkowy 32
11 lat temu

to fakt muszą tam zostać po dwa pasy w każdą stronę bo inaczej nie ma sensu go remontować

gliwicjus
gliwicjus
11 lat temu

Po co tam chodniki? Przecież tam nie ma ruchu pieszego. Po 2 pasy w każdą stronę i bez kombinowania!

mieszkaniec
mieszkaniec
11 lat temu

Czy uzgodnień nie można było zrobić wcześniej.Przecież takie potrzebne inwestycje planuje się ze znacznym wyprzedzeniem.A tak strata czasu ale i pogody.Potem może być różnie.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI