Podgórski i Robak strzelają gole Lechii. Piast wskakuje na 6. miejsce (foto + TV)

Mecz Piasta Gliwice z Lechią Gdańsk był walką o szóste miejsce w tabeli.

Lechiści bronili tej pozycji, gliwiczanie z kolei mieli okazję przesunąć się o dwa „oczka” i w poniedziałkowy wieczór swój plan zrealizowali w stu procentach. Kibice na pierwszą bramkę „Piastunek” musieli czekać do 74. minuty, kiedy Tomasz Podgórski perfekcyjnie wykonał rzut wolny i dał swojej drużynie upragnione prowadzenie. Wynik spotkania ustalił w 88. minucie debiutujący w barwach Piasta, Marcin Robak, który zachował zimną krew w polu karnym i strzałem z kilku metrów nie dał żadnych szans Buchalikowi.

Bohaterem spotkania po raz kolejny jest bez wątpienia gliwicki bramkarz Dariusz Trela, który znów imponował swoimi interwencjami. Trela najpierw nogami zatrzymał Ricardinho, a potem obronił strzały Adama Dudy i Pawła Buzały.

źródło: T-Mobile Ekstraklasa/x-news

– Drugi mecz gramy na zero z tyłu, a czwarty, w którym mamy stracone tylko dwa gole, to pozytyw. Chcemy przyciągać jak największą liczbę widzów na stadion, a takimi spotkaniami możemy to zrobić – mówi Marcin Brosz, trener Piasta.