r e k l a m a


Podwyżka dla Neumanna, wyższe podatki dla gliwiczan, cięcia w budżecie

Podczas wczorajszej sesji Rady Miasta Gliwice podjęto uchwały dotyczące podwyżki wynagrodzenia prezydenta Adama Neumanna. Do tej pory zarabiał około 11 tys. zł, a teraz będzie otrzymywał około 20 tys. zł. Chwilę wcześniej większość radnych, bez mrugnięcia, przyjęła uchwałę wprowadzającą podwyżki podatku od nieruchomości.

Już na początku sesji prezydent żalił się, że przez „Nowy Ład” Gliwice stracą pieniądze. Będzie to wiązało się z cięciami w budżecie. Neumann zasugerował nawet, że budowa nowego szpitala może nie dojść do skutku.

Najbardziej podwyżki podatku od nieruchomości odczują mieszkańcy. W przypadku budynków mieszkalnych wzrost będzie o 27%! Przedsiębiorcy wykorzystujący lokal do swojej działalności zapłacą więcej o 7,7%. Co ciekawe, prezydent Neumann nie twierdzi, że jest to podwyżka, ale urealnienie stawek. Uchwałę w tej sprawie poparli wszyscy radni Koalicji dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza oraz 3 radnych Platformy Obywatelskiej: Janusz Szymanowski, Leszek Curyło i Ewa Potocka.

Chwilę później 21 z 25 radnych zagłosowało za podwyżką wynagrodzenia prezydenta Gliwic.

Poparli ją zarówno radni Koalicji dla Gliwic, jak i w większości PiS i PO. Od głosu wstrzymał się Łukasz Chmielewski z PiS, Ewa Potocka nie zagłosowała, a uchwały nie poparła Katarzyna Kuczyńska-Budka i Agnieszka Filipkowska z KO. Co ciekawe, uchwałę w sprawie wyższego wynagrodzenia Neumanna przygotował Marek Pszonak, przewodniczący Rady Miasta.

Radny Paweł Wróblewski

Za ten ruch bardzo dziękował mu inny radny KdG Paweł Wróblewski.

Jego wypowiedź była aż śmieszna. Argumenty, które przedstawił wyglądały jak wygłoszone na polecenie. – Chciałbym podziękować przewodniczącemu za to, że wniósł ten projekt uchwały. Będę głosował „za”, bo uważam, że za dobrą pracę trzeba wynagradzać i nie dotyczy to tylko prezydenta miasta, ale wszystkich ludzi. Ta prezydentura odbywa się w trudnych warunkach państwowych – mówimy głównie o ograniczeniach wynikających z Covid. Takich rzeczy nie było w historii gliwickiego samorządu, z którymi teraz kierownictwo miasta musi się mierzyć. […] Mamy galopującą inflację, z którą również mierzy się samorząd, ponieważ koszty ponoszone przez samorządy wzrastają. I to wszystko trzeba trzymać w ryzach. Ja uważam, że ta praca jest wykonywana jak najbardziej dobrze – mówił młody radny Wróblewski.

Faktycznie, galopująca inflacja i problemy finansowe miasta to doskonały moment na niemal 100% podwyżkę dla prezydenta. Radny Wróblewski mówi o dobrej pracy Neumanna. To jego subiektywny pogląd. Zdecydowanie inaczej oceniają Adama Neumanna zwykli mieszkańcy. Wystarczy poczytać komentarze w mediach społecznościowych. Posty, pod którymi wypowiadają się gliwiczanie zamieszczamy poniżej. Wystarczy przeczytać, by zrozumieć, że znajomy prezydenta, który z nim współpracuje, ma zupełnie inne zdanie niż wyborcy.

fot. adamneumann.pl

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
3 lat temu

A kto Ich wybrał?

Emi
Emi
3 lat temu
Reply to  Jan

Nie Ja .Ja jestem za Konfederacją, I prezydent za to zabrał Mi pieniadze dla niepełnosprawnych , sprawa w prokuraturze i sąd Administracyjny oraz Strasburg

#bezkagańca
#bezkagańca
3 lat temu

Ten radny z kdg to książkowy przykład lizusa- karierowicza. Level master. Najgorszy sort urzędasa. Ale takie czasy – tacy są dzisiaj najbardziej pożądani.Stołek już ma zapewniony.

stanisław
stanisław
3 lat temu
Reply to  #bezkagańca

szkoda że młody a taki lizus , widocznie odebrał właściwe wychowanie???

stanisław
stanisław
3 lat temu
Reply to  #bezkagańca

szkoda że taki młody i taki lizus.Widocznie odebrał
właściwe wychowanie ???.Od małego bawił się wazeliną.

Hanys
Hanys
3 lat temu

Było iść na wybory. Wybraliście starego dziada to go utrzymujcie.

Tomasz
Tomasz
3 lat temu

Sprawę można rozpatrywać pod różnymi kątami. Nie osądzam, czy jest dobrym, czy złym prezydentem, ale prezydent takiego miasta z wynagrodzeniem 11000 PLN… To trochę śmieszne, bo w byle małej gminie wójtowie mają często dużo więcej. A na pewno tam jest biedniej.

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI