Pojawili się kolejni złodzieje samochodów. Jakie auto chcieli ukraść?

Dziś nad ranem w Knurowie właściciel osobowego BMW serii 5 spłoszył dwóch mężczyzn, którzy przeskoczyli przez ogrodzenie jego posesji z ewidentnym zamiarem dokonania kradzieży pojazdu.

Około godziny 4.50 knurowianin spostrzegł, jak na teren posesji dostają się, przeskakując przez płot, dwie osoby w kominiarkach. W rękach mężczyźni ci mieli małe walizeczki. Uciekając, wsiedli do samochodu marki Audi.
Policja prowadzi w tej sprawie dochodzenie. Incydent wskazuje, że w zainteresowaniu złodziei mogą znajdować się samochody marki BMW.

Fachowcy od zabezpieczeń przypominają, że wiele luksusowych aut posiada systemy bez kluczykowego otwierania i uruchamiania – właśnie takie kradzione są metodą na „walizkę”. Warto więc klucza – karty nie trzymać w pobliżu drzwi wejściowych czy przy ścianie zewnętrznej budynku. Najlepiej „zaekranować” kluczyk, czyli włożyć go np. do metalowego pudełka lub specjalnego pokrowca z folii aluminiowej. Zawsze też sprawdzają się dodatkowo zainstalowane ukryte wyłączniki. Montaż najprostszego wyłącznika u zaufanego elektryka to nieduży wydatek.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI