spot_img

Policja będzie uczyła jeździć prawym pasem

W środę od 6.00 do 12.00 policjanci śląskiej drogówki przeprowadzą na drogach naszego województwa działania „Trzymaj się prawego pasa”.

Ideą tej akcji jest ograniczenie niepożądanych zachowań kierujących i poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W trakcie działań policjanci przede wszystkim egzekwować będą przestrzeganie na jezdniach o dwóch pasach ruchu w jednym kierunku obowiązku zajmowania prawego pasa. Będą jednak także sprawdzać obowiązek korzystania z pasów i innych urządzeń bezpieczeństwa, kontrolować stan trzeźwości i reagować na tzw. wykroczenia problemowe, np. nieprawidłowe wykonanie manewru wyprzedzania, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, zajechanie drogi, czy też zatrzymanie lub postój w miejscach niedozwolonych.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

reklamaspot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI