Policja czai się na pieszych i rowerzystów

Dzisiaj gliwiccy policjanci włączyli się do wojewódzkich działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Akcja jest skierowana do pieszych i rowerzystów. W ramach akcji NURD policjanci będą obserwować skrzyżowania, przejścia dla pieszych, ścieżki rowerowe i główne ciągi komunikacyjne – wszystkie te miejsca, w których najczęściej dochodzi do potrąceń. Stróże prawa chcą ograniczyć oraz, w miarę możliwości, wyeliminować zdarzenia z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze będą również zwracać uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami, mogące zagrażać pieszym.

Zapewne znów wystawionych zostanie sporo mandatów.

Zobacz też: Policja nagrywała i karała przechodzących na czerwonym świetle

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
seo
seo
9 lat temu

Jak zwykle ida na latwizne……a moze zainteresowac sie
– skad mlodziaki maja bmw i dobre fury….
– autami zle zaparkowanymi
GDZIE policja ma jaja?
hmmm,.,.kiedys pod blokem widzialem jak zlodziej samochodow (dosc znany ) wita sie z policja.dobrzy znajomi….no coz….

alex
alex
9 lat temu
Reply to  seo

kto nie mam jaj idzie do policji….wiec o jakich jajach ty piszesz czlowieku????

Piotrulek
Piotrulek
9 lat temu

Nareszcie, niech policja weźmie się za te święte krowy czyli pieszych. Przechodzą przez jezdni gdzie chcą i jak chcą, nie ma dla nich żadnych świętości ani przepisów. Dzisiaj potrąciłbym kobietę, którą wyszła za autobusu na Dąbrowskiego(jadąc w stron Zabrza)i ona jeszcze do mnie z ryj….m wystartowała…a przejście dla pieszych ze światłami jest około 25m dalej.

młodziak
młodziak
9 lat temu

jak to skad bmw? UKRADLI!

Anfa
Anfa
9 lat temu

Mam BMW i nim jeźdze, nie czuje się gorsza, nie ukradłam, kupiłam i ocliłam.
I co ma do tego akurat ta marka samochodów, to że są bezpieczniejsze niż wiekszość plastikowych pudełek wiadomo. Marka jak marka.

A policja ma teraz za zadanie raz w miesiacu wykonywać plan Rostowskiego, nie widzicie że akcja się powtarza??

dzery
dzery
9 lat temu
Reply to  Anfa

te pospawane bmw z 3 sztuk to gorsze masz od matiza

Anfa
Anfa
9 lat temu
Reply to  dzery

Pospawane chciałbyś. Zazdrość Cie zżera.
Poszukaj ogłoszeń w Niemczech, nie od sprzedawców a od indywidualnych ludzi, jedz popytaj, obejrzyj, zawrzyj umowę zawsze można do ASO podjechać, kosztuje to parę euro ale masz pewność. Ceny niższe niż w Polsce, tylko jest warunek znaj język.
Jeżeli lubisz jeździć autem które się składa jak domek z kart Twoja sprawa. Ja przynajmniej mam strefę zgniotu. Ale skoro już mówisz o pospawanych autach rozumiem że masz doświadczenie i takowe kupiłeś :> współczuje 🙂

gość
gość
9 lat temu

dobrze że akcja nie nazywa się NERD…

uuk
uuk
9 lat temu

Ale rzeczywiście mogli by zamiast pieszych trochę bardziej przypilnować tych co stają na zakazie zatrzymywania – Łużycka, Dworcowa, Dunikowskiego na przykład. Zatrzymanie tam auta to momentalny korek, a stają tam ogromne tiry i wielkie dostawczaki. Ostatnio jechałem tam za radiowozem, który robił slalom między źle zaparkowanymi autami… ręce mi opadły.

Globus
Globus
9 lat temu

takie są realia w Gliwicach. nie ma gdzie parkować, a tam gdzie powinni stać mieszkańcy stoją jakieś inne samochody. Tak to już jest, dlatego jestem za w prowadzeniem stref parkowania w Gliwicach. Jeśli chodzi o pieszych to taka akcja jest idealna, bo ja jakoś jak idę pieszo to zdaje sobie sprawę, że bezpieczniej będzie jak na pasy się przejdę,a nie że wyjdę na drogę i jeszcze ktoś mnie potrąci albo narobię sobie i komuś stresów. aaa i jeszcze jedna sprawa, ludzie jak chodzicie w nocy to weźcie coś załóżcie co jest odblaskowe (w każdym sklepie motoryzacyjnym czy rowerowym można kupić… Czytaj więcej »

midnight
midnight
9 lat temu

Co za ***** idiotyzm!!!Kierowcy aut jeżdżą o wiele za szybko,przez co w Polsce jest najwięcej wypadków!a policja kara poszkodowanych i jeszcze daje kierowcom motywacje do szybszej jazdy i co się z tym liczy większej ilości wypadków!Na zachodzie europy było by to nie do pomyślenia….

mistrzunio
mistrzunio
9 lat temu

pomagajcie rowerzystą i pieszym a nie karajcie ich. Stójcie w miejscu gdzie bezpieczeństwo może być zagrożone. Kontrolujcie ludzie co jeżdżą po alkoholu i nie dopuście by kiedykolwiek wsiadali do samochodów.

Alicja
Alicja
8 lat temu

Najlepiej niech każdy pilnuje swojej d**y: piesi niech patrzą gdzie przechodzą ,rowerzyści niech się w końcu nauczą znaków drogowych i przepisów drogowych a kierowcy kultury i samochodowi i motocykliści 🙂

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI