Policja czai się na pieszych i rowerzystów

Dzisiaj gliwiccy policjanci włączyli się do wojewódzkich działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Akcja jest skierowana do pieszych i rowerzystów. W ramach akcji NURD policjanci będą obserwować skrzyżowania, przejścia dla pieszych, ścieżki rowerowe i główne ciągi komunikacyjne – wszystkie te miejsca, w których najczęściej dochodzi do potrąceń. Stróże prawa chcą ograniczyć oraz, w miarę możliwości, wyeliminować zdarzenia z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze będą również zwracać uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami, mogące zagrażać pieszym.

Zapewne znów wystawionych zostanie sporo mandatów.

Zobacz też: Policja nagrywała i karała przechodzących na czerwonym świetle

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
seo
seo
10 lat temu

Jak zwykle ida na latwizne……a moze zainteresowac sie
– skad mlodziaki maja bmw i dobre fury….
– autami zle zaparkowanymi
GDZIE policja ma jaja?
hmmm,.,.kiedys pod blokem widzialem jak zlodziej samochodow (dosc znany ) wita sie z policja.dobrzy znajomi….no coz….

alex
alex
10 lat temu
Reply to  seo

kto nie mam jaj idzie do policji….wiec o jakich jajach ty piszesz czlowieku????

Piotrulek
Piotrulek
10 lat temu

Nareszcie, niech policja weźmie się za te święte krowy czyli pieszych. Przechodzą przez jezdni gdzie chcą i jak chcą, nie ma dla nich żadnych świętości ani przepisów. Dzisiaj potrąciłbym kobietę, którą wyszła za autobusu na Dąbrowskiego(jadąc w stron Zabrza)i ona jeszcze do mnie z ryj….m wystartowała…a przejście dla pieszych ze światłami jest około 25m dalej.

młodziak
młodziak
10 lat temu

jak to skad bmw? UKRADLI!

Anfa
Anfa
10 lat temu

Mam BMW i nim jeźdze, nie czuje się gorsza, nie ukradłam, kupiłam i ocliłam.
I co ma do tego akurat ta marka samochodów, to że są bezpieczniejsze niż wiekszość plastikowych pudełek wiadomo. Marka jak marka.

A policja ma teraz za zadanie raz w miesiacu wykonywać plan Rostowskiego, nie widzicie że akcja się powtarza??

dzery
dzery
10 lat temu
Reply to  Anfa

te pospawane bmw z 3 sztuk to gorsze masz od matiza

Anfa
Anfa
10 lat temu
Reply to  dzery

Pospawane chciałbyś. Zazdrość Cie zżera.
Poszukaj ogłoszeń w Niemczech, nie od sprzedawców a od indywidualnych ludzi, jedz popytaj, obejrzyj, zawrzyj umowę zawsze można do ASO podjechać, kosztuje to parę euro ale masz pewność. Ceny niższe niż w Polsce, tylko jest warunek znaj język.
Jeżeli lubisz jeździć autem które się składa jak domek z kart Twoja sprawa. Ja przynajmniej mam strefę zgniotu. Ale skoro już mówisz o pospawanych autach rozumiem że masz doświadczenie i takowe kupiłeś :> współczuje 🙂

gość
gość
10 lat temu

dobrze że akcja nie nazywa się NERD…

uuk
uuk
10 lat temu

Ale rzeczywiście mogli by zamiast pieszych trochę bardziej przypilnować tych co stają na zakazie zatrzymywania – Łużycka, Dworcowa, Dunikowskiego na przykład. Zatrzymanie tam auta to momentalny korek, a stają tam ogromne tiry i wielkie dostawczaki. Ostatnio jechałem tam za radiowozem, który robił slalom między źle zaparkowanymi autami… ręce mi opadły.

Globus
Globus
10 lat temu

takie są realia w Gliwicach. nie ma gdzie parkować, a tam gdzie powinni stać mieszkańcy stoją jakieś inne samochody. Tak to już jest, dlatego jestem za w prowadzeniem stref parkowania w Gliwicach. Jeśli chodzi o pieszych to taka akcja jest idealna, bo ja jakoś jak idę pieszo to zdaje sobie sprawę, że bezpieczniej będzie jak na pasy się przejdę,a nie że wyjdę na drogę i jeszcze ktoś mnie potrąci albo narobię sobie i komuś stresów. aaa i jeszcze jedna sprawa, ludzie jak chodzicie w nocy to weźcie coś załóżcie co jest odblaskowe (w każdym sklepie motoryzacyjnym czy rowerowym można kupić… Czytaj więcej »

midnight
midnight
10 lat temu

Co za ***** idiotyzm!!!Kierowcy aut jeżdżą o wiele za szybko,przez co w Polsce jest najwięcej wypadków!a policja kara poszkodowanych i jeszcze daje kierowcom motywacje do szybszej jazdy i co się z tym liczy większej ilości wypadków!Na zachodzie europy było by to nie do pomyślenia….

mistrzunio
mistrzunio
10 lat temu

pomagajcie rowerzystą i pieszym a nie karajcie ich. Stójcie w miejscu gdzie bezpieczeństwo może być zagrożone. Kontrolujcie ludzie co jeżdżą po alkoholu i nie dopuście by kiedykolwiek wsiadali do samochodów.

Alicja
Alicja
10 lat temu

Najlepiej niech każdy pilnuje swojej d**y: piesi niech patrzą gdzie przechodzą ,rowerzyści niech się w końcu nauczą znaków drogowych i przepisów drogowych a kierowcy kultury i samochodowi i motocykliści 🙂

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI