Policja odzyskała rowery. Zobacz zdjęcia – może któryś należy do Ciebie?

Podejrzany wchodził do klatek schodowych, forsując specjalnym narzędziem elektrozaczepy zamków domofonowych, a potem włamywał się do piwnic.

Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu kończą właśnie sprawę gliwiczana podejrzanego o kradzieże i włamania. W jego zainteresowaniu znajdowały się elektronarzędzia, które zabierał z placów budów, oraz rowery stojące na klatkach schodowych i w piwnicach. Sprawca działał przede wszystkim na terenie Łabęd i Szobiszowic, ale także w innych lokalizacjach – zawsze sam, pod osłoną nocy, dobrze się maskując. – Mimo to nasi detektywi złożyli w całość poszczególne elementy układanki, zawężając krąg podejrzanych do jednej osoby – informuje policja.

Pod koniec lipca, gdy stróże prawa mieli już pewność, kim jest sprawca, postanowili złożyć mu niezapowiedzianą poranną wizytę. 42-latek był widokiem śledczych bardzo zaskoczony. Początkowo zaprzeczał i odmawiał współpracy, ale zdanie zmienił w obliczu przedstawionych mu dowodów. Wiedział też, że jako osoba wcześniej karana, nie przyznając się, pogarsza swoją sytuację. Mężczyzna wskazał więc kryminalnym miejsca swoich działań.

Przeszukano należące do podejrzanego lokale, wynajmowany przez niego garaż w Szobiszowicach i zabezpieczono wiele kradzionych przedmiotów. Część z nich nie została zgłoszona, a właściciele dopiero od policjantów dowiadywali się, że na odbiór czeka ich mienie. Tak było między innymi z zagęszczarką budowlaną, wyniesioną z budowy w Żernicy. Zabezpieczono też 8 rowerów.

42-latek usłyszał szereg zarzutów, odpowie teraz przed sądem.

Warto dodać, że podczas tej sprawy policjanci natrafili na kolejny wątek – przestępczość narkotykową. W czasie przeszukań zatrzymano 32-latka, w którego mieszkaniu ujawniono znaczne ilości narkotyków. Ta sprawa należy do rozwojowych.

Poszukiwani natomiast są teraz właściciele trzech rowerów, którzy – wszystko na to wskazuje – nie zgłosili kradzieży. Publikujemy zdjęcia bicykli, zabranych prawdopodobnie z rejonu ul. Piaskowej i Kosmonautów. Osoby rozpoznające swoje jednoślady mogą zgłosić się do prowadzącego postępowania, dzwoniąc pod numer telefonu 47 8592159.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
popo
popo
1 rok temu

3 zdjęcia ośmiu skradzionych rowerów – pełna profeska:-)

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI