Policja podsumowała miniony tydzień i weekend

W minionym tygodniu na drogach Gliwic i powiatu doszło do 4 wypadków drogowych, w których zostało rannych 5 osób.

Odnotowano 88 kolizji, zatrzymano 10 nietrzeźwych kierowców. Podczas weekendu zatrzymano także 12 sprawców przestępstw.

Groźnie wyglądający wypadek wydarzył się w sobotę o godz. 15.26 na skrzyżowaniu ulic Zwycięstwa i Wyszyńskiego w Gliwicach. Ucierpiał w nim motocyklista.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący oplem astrą 64-letni mieszkaniec Kielc wjechał na skrzyżowanie w cyklu światła czerwonego, doprowadzając tym samym do zderzenia z motocyklem Yamaha, który prowadził 29-letni mieszkaniec Gliwic. W wyniku zderzenia motocyklista doznał wstrząśnienia mózgu, złamania ręki oraz ogólnych obrażeń ciała. Został przewieziony do szpitala.

W czasie minionego weekendu policjanci gliwickiego garnizonu zatrzymali 12 sprawców przestępstw (liczba nie obejmuje sprawców wykroczeń).

Zatrzymano też osiem osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości, prokuraturę i policję. Dzisiaj o ich dalszych losach zadecydują prokuratorzy i sądy.

W grupie zatrzymanych na gorącym uczynku lub po pościgu bezpośrednim znaleźli się sprawcy zniszczeń mienia, pobić oraz kradzieży, prowadzący pojazdy wbrew sądowym zakazom i – jak zwykle – nietrzeźwi kierowcy. Ci ostatni dominowali.

Na gorącym uczynku zatrzymano m.in. 29-letniego gliwiczanina, który zniszczył boczne lusterka w mercedesie oraz oplu, a następnie zbił klosz w lampie ulicznej. To wszystko – na ul. Długosza. Straty w trakcie ustalania.

Policjanci z III komisariatu zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 29 i 32 lat, którzy wspólnie z dwoma nieustalonymi sprawcami pobili 35-latka, powodując u niego wstrząśnienie mózgu.

Mundurowi z VI komisariatu ujęli 37-latka, który skradł pokrzywdzonemu telefon o wart. 1700 zł. Również policjanci z „Szóstki” zatrzymali 28-latka, który zlekceważył wyrok sądu zakazujący mu prowadzenia pojazdów.

Z kolei funkcjonariusze z Knurowa zatrzymali 51-letniego mieszkańca miasta, który uszkodził renault kangoo (rzucił w samochód butelką) – spowodował straty w wysokości 1000 zł.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierujących.

Wszystkie wspomniane osoby posiadają status podejrzanych o popełnienie przestępstw. W najbliższym czasie staną przed sądami i usłyszą wyroki.

Na wniosek pyskowickich policjantów prokurator zastosował dozór policyjny wobec dwóch mieszkańców Zabrza (19 i 21 lat), zatrzymanych za kradzieże w Toszku.

(KMP Gliwice)
spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI