r e k l a m a


Policjanci i ITD skontrolowali taksówkarzy

Policjanci z gliwickiej „drogówki” wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego, w ramach działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa pasażerów taksówek, skontrolowali w piątek prywatnych przewoźników oferujących swoje usługi w Gliwicach. W planach są kolejne e kontrole w różnych lokalizacjach.

W piątek 25 września policjanci gliwickiej „drogówki” wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego, w trosce o bezpieczeństwo pasażerów TAXI, kontrolowali tego typu pojazdy. Mundurowi sprawdzali, czy w taksówkach znajdują się apteczki pierwszej pomocy, sprawne gaśnice, a także wszystko to, co wynika z przepisów dotyczących wyposażenia takich samochodów. Kontrolowana była również trzeźwość kierowców, ważność posiadanych dokumentów oraz zakres uprawnień.
Funkcjonariusze sprawdzili 17 taksówek.

Jak się okazuje niektórzy zawodowi kierowcy, utrzymujący się z kierowania nie dopełnili pewnych obowiązków.

W dwóch przypadkach samochody nie powsiadały ważnych badań technicznych, jeden przewoźnik nie posiadał licencji. Tego typu akcje będą ponawiane.

Zobacz też: Taksówką pod prąd na autostradzie A1

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Largo
Largo
3 lat temu

Nareszcie. Wąsaci Janusze teraz mają za swoje.

Speed
Speed
3 lat temu

. Tak bierzcie się za tych pod rynkiem pod dworcem i za tych pseldo taxi typu boss którzy nagminnie powodują wypadki. Lider co jeżdżą i handlują narkotykami. Brawo Policja

Monika
Monika
3 lat temu

Mam nadzieję że Pan Sebasian z sezamu dostał po tyłku za to że nie chciał wjechać do mojego garażu

Speed
Speed
3 lat temu
Reply to  Monika

Pewnie był inteligentny i dobrze wykonuje swoją pracę bo kierowca taxi to nie sługa który musi spełniać babskie zachcianki. Taxi to jest przewóz osób z miejsca A do miejsca B pusta kobieto

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI