r e k l a m a


Policjant po służbie wytropił złodziei katalizatorów. To obcokrajowcy

Trzech obywateli Gruzji zostało zatrzymanych w związku z kradzieżami katalizatorów. Mężczyźni w oczekiwaniu na rozprawy czas spędzą w areszcie. Obecnie udowodniono im 4 kradzieże, jednak sprawa jest rozwojowa.

Zatrzymanie odbyło się dzięki policjantowi gliwickiej drogówki, który wracając do domu, zauważył poszukiwany pojazd, którym poruszali się sprawcy kradzieży.

W czwartkowe popołudnie knurowscy policjanci otrzymali informację o kradzieży katalizatora, do jakiej doszło w centrum miasta. W trakcie czynności na miejscu zdarzenia śledczy za pomocą monitoringu ustalili pojazd, którym poruszali się prawdopodobni sprawcy kradzieży. W ciągu kilku godzin od nadania komunikatu o poszukiwaniu samochodu wracający ze służby funkcjonariusz ruchu drogowego z gliwickiego garnizonu napotkał w drodze samochód sprawców.

Policjant po upewnieniu się, że jedzie za właściwym samochodem, podjął się śledzenia go.

Po kilkudziesięciu kilometrowym śledzeniu samochodu krążącego uliczkami Żorskiego rynku, zatrzymał się on na terenie parkingu jednego ze sklepów budowlanych. Gliwicki mundurowy wezwał na miejsce wsparcie. Żorscy policjanci po przyjechaniu na miejsce, zatrzymali wraz z gliwickim stróżem prawa trzech mężczyzn. Wszyscy trzej, obywatele Gruzji usłyszeli już zarzuty. 42, 30 i 28-latek najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie, gdzie oczekiwać będą na wyrok. Śledczy przedstawili każdemu z nich po cztery zarzuty kradzieży mienia w postaci katalizatorów. Jeden z nich poszukiwany jest przez inne jednostki policji, co świadczy o tym, że sprawa jest rozwojowa. Za swoje czyny, mężczyźni mogą usłyszeć karę do 5 lat więzienia.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Abyss
Abyss
2 lat temu

Respect

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI