Poprawa bezpieczeństwa i ograniczenie wypadków z udziałem motocyklistów to cel działań, jakie prowadzić będą na drogach Gliwic i powiatu nasi policjanci.
Najbliższe przewidziane są na niedzielę, 9 kwietnia w godzinach 6.00-22.00. Więcej niż zwykle załóg radiowozów oraz patroli na motocyklach zostanie skierowanych wyłącznie do obsługi tych konkretnych zadań, związanych z wymienioną akcją.
W związku z rozpoczętym sezonem motocyklowym oraz niebezpiecznymi zachowaniami kierowców jednośladów czy quadów mundurowi gliwickiej komendy prowadzić będą wzmożone działania ukierunkowane na ograniczenie wypadków drogowych, a co za tym idzie –poprawę bezpieczeństwa kierowców, pieszych oraz innych uczestników ruchu.
Policjanci będą przede wszystkim zwracać uwagę, czy motocykliści poruszają się z prędkością zgodną z przepisami oraz jaki jest ich stan trzeźwości. Ponadto sprawdzą stan techniczny pojazdów i tablice rejestracyjne.
Bardzo uciążliwy w terenach zabudowanych, szczególnie na osiedlowych uliczkach, jest nadmierny hałas wytwarzany przez quady czy motocykle. W przypadku stwierdzenia przekroczenia prędkości lub norm hałasu będą nakładane mandaty, a także zatrzymywane dowody rejestracyjne.



