r e k l a m a


Politechnika Śląska świętuje 70-lecie powstania

Politechnika Śląska to jedna z największych i najstarszych uczelni technicznych w kraju. W tym roku świętuje 70-lecie powstania.

Dla uczczenia jubileuszu przygotowano szereg imprez – spotkań naukowych, koncertów i wydarzeń towarzyszących, adresowanych do społeczności akademickiej, przedstawicieli nauki i biznesu, mieszkańców Gliwic oraz wszystkich sympatyków uczelni.

Obchody jubileuszu 70-lecia Politechniki Śląskiej zainaugurowało uroczyste posiedzenie Regionalnej Konferencji Rektorów Uczelni Akademickich, które odbyło się 20 maja. Zaproszeni goście – rektorzy uczelni akademickich województwa śląskiego oraz prezydenci śląskich miast – dyskutowali o szansach i wyzwaniach stojących przed uczelniami w najbliższym czasie oraz współpracy z władzami samorządowymi.

Natomiast główne uroczystości jubileuszowe zaplanowano na 21 maja w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej przy ul. Konarskiego 18B w Gliwicach. Tego dnia odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu, w którym wzięła udział premier rządu RP Ewa Kopacz. – Wykształciliście elitę intelektualną Śląska i wspaniałych Polaków. Co dwunasty prezes polskiej firmy ukończył studia właśnie na Politechnice Śląskiej. Jesteście na trzecim miejscu w Polsce pod względem kształcenia ludzi sukcesu. Dziękuję za wasz wkład w nauczanie i formowanie tych talentów – powiedziała szefowa rządu.

– Gliwice, ale i cały region byłyby zupełnie inne, gdyby nie ciężka praca pokoleń profesorów, pracowników technicznych i administracyjnych Politechniki Śląskiej. Bardzo dziękuję za wkład w nasz wspólny rozwój i za współpracę z samorządem, która trwa od wielu lat i przebiega wzorcowo, z korzyścią dla obu stron. Życzę, żeby ta uczelnia była coraz silniejsza, bo naszą przyszłością jest budowa gospodarki opartej na wiedzy – podkreślał Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic, absolwent i były pracownik naukowy tej uczelni.

Podczas spotkania wręczono medale i odznaczenia osobom zasłużonym dla uczelni, a także tytuł doktora honoris causa Politechniki Śląskiej. Otrzymał go prof. Antoni Tajduś z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, przewodniczący Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów. Wyróżnienie to stanowi wyraz uznania wybitnych osiągnięć naukowo-badawczych, dydaktycznych i organizacyjnych profesora w dziedzinie geomechaniki, geotechniki, górnictwa surowców mineralnych oraz działalności na rzecz rozwoju i promocji Politechniki Śląskiej na forum krajowym i międzynarodowym. Uroczystościom towarzyszyła wystawy „Politechnika Śląska dla gospodarki”, prezentowana w holu CEK.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kola
Kola
9 lat temu

Ciekawe, że jakość zdjęć Gliwic z 1900 roku jest dużo lepsza od tego zdjęcia z 1945 roku. Pewnie radzieckim sprzętem było robione 🙂

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI