Polne maki mają siłę! Forum i OPS przerywają milczenie

Przemoc karmi się milczeniem, rozgrywa w zaciszu domowym i stanowi najpilniej strzeżoną tajemnicę rodzinną. Na problem przemocy domowej zwracają uwagę gliwicki Ośrodek
Pomocy Społecznej oraz CH FORUM i zachęcają do udziału 6 listopada (sobota) w wydarzeniu „Przerywamy ciszę – polne maki mają silę”.

Tego dnia (w godz. 11:00 – 17:00) w gliwickim CH FORUM w kameralnych warunkach będzie można porozmawiać o problemach podejmowanych przez kampanię oraz wziąć udział w spotkaniach z psychologami, specjalistami i konsultantami. Zaplanowano także cztery warsztaty pod hasłami: „Temperatura temperamentu”, „Oddech zamiast złości”, „PrzeMOCne eMOCje” oraz „Polne maki mają siłę”.
Wydarzenie ma charakter otwarty i promuje profilaktykę przeciwdziałania przemocy w myśl sentencji „Praeventioni melius quam remedium – lepiej zapobiegać niż leczyć”. Jest skierowane do osób w każdym wieku; dorosłych i dzieci. Organizatorzy zapewniają poufność i anonimowość rozmów, swobodę wypowiedzi oraz możliwość skorzystania z wiedzy i umiejętności profesjonalistów.
– Przemoc jest przestępstwem,. Zamyka w cierpieniu osobę, która jej doznaje, a sprawcy umożliwia dalsze działanie. Każdy brak czy powstrzymanie się od reakcji; przyzwolenie czy usprawiedliwienie; umniejszenie czy zbagatelizowanie stosowania przemocy- potęguje poczucie siły i bezkarności osób stosujących przemoc. U osób doświadczających przemocy wzmacnia i utrwala poczucie bezsilności
i bezradności. Możemy to zmienić. Przerwijmy więc ciszę jak makiem zasiał. Tu nie potrzeba bohatera, bohaterki – wystarczy reakcja – mówi Marzena Połomska, Zastępca Dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej w Gliwicach.
– W CH FORUM jesteśmy wrażliwi na problemy społeczne i nie boimy się podejmować trudnych tematów. Również takich, jak przemoc domowa. Wierzymy, że dzięki naszej kolejnej wspólnej akcji z miejską instytucją pomocową, uda nam się otworzyć oczy na problem, który być może nabrzmiewa za niejedną sąsiedzką ścianą – mówi Alicja Suchańska-Królica, Menadżer ds. Administracji i Marketingu CH FORUM Gliwice.
W ramach kampanii przeciw przemocy domowej 23 października odbył się bieg Gliwicka Parkowa Prowokacja Biegowa, którego CH FORUM było partnerem i jednym ze sponsorów. Dodatkowych
informacji udziela koordynatorka kampanii – Jadwiga Konopka-Chełmińska (tel. 32 300 01 11).

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI