Pompy do oczka wodnego

Odpowiednie oczyszczanie i napowietrzanie wody to podstawa w prawidłowo działającym oczku wodnym. Dotyczy to głównie małych sadzawek z rybkami, których powierzchnia to mniej niż 10m2 i 1m głębokości, ponieważ tego typu zbiorniki nie mogą same się czyścić. Jest jednak sposób na rozwiązanie tego problemu – wystarczy zakupić pompę do oczka wodnego, która odpowiednio natlenia wodę, a także filtr do oczyszczania zbiornika.

Jaka pompa do oczka wodnego?

Istnieją dwa rodzaje pomp: zewnętrze i wewnętrzne. Te pierwsze znajdują się poza oczkiem wodnym i służą do napowietrzania wody, ale także wspomagają proces filtracji. Pompy wewnętrzne natomiast są całkowicie zanurzone w wodzie i służą do napowietrzania, ale też oczyszczania wody (jeżeli mają zainstalowany filtr). Bardzo często tworzą też efekty dekoracyjne np. pompy do kaskad, strumieni i fontann. Warto jednak pamiętać, że jeżeli pompa ma jednocześnie zasilać filtr i fontannę czy kaskadę, to musi mieć dużo większą wydajność i podnosić wodę na większą wysokość. Pompa do oczka wodnego nie tylko utrzymuje staw w dobrej kondycji, ale także podnosi atrakcyjność układu wodnego.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Podczas wybierania pompy do oczka wodnego warto wziąć pod uwagę jej wydajność, czyli maksymalną ilość wody, jaką urządzenie jest w stanie przepompować w ciągu godziny (l/h). Urządzenie dobieramy biorąc pod uwagę wielkość naszego zbiornika – przetłoczenie całej wody powinno zająć pompie do 2 godzin. Równie ważny parametr to wysokość podnoszenia wody (H max.), zwłaszcza jeżeli planujemy w oczku wodnym kaskadę, bądź fontannę. Wartość tę można znaleźć umieszczoną w formie graficznej na opakowaniu. Ostatnia ważna wytyczna to pobór mocy (W). Pompa wodna działa nieprzerwanie przez ponad 8 miesięcy, warto więc zwrócić na to uwagę, jeżeli nie chcemy płacić ogromnych rachunków za zużycie prądu. Pompy do oczek wodnych marki AQUAEL to wyjątkowo oszczędne urządzenia, które zużywają nawet 60% energii mniej niż starsze urządzenia. Jednocześnie zachowują wysokie parametry użytkowe takie jak wysokość podnoszenia wody i wydajność. Warto więc zwrócić uwagę na tego typu produkty.

Filtr do oczka wodnego

Odpowiednie oczyszczanie wody do oczywiście równie ważna sprawa co natlenianie, warto więc wybrać odpowiedni filtr. Najważniejsze parametry, jakie trzeba wziąć pod uwagę to wydajność, a także moc. W końcu większe oczka wodne potrzebować będą mocniejszych filtrów o większej wydajności. Specjalistyczne filtry do oczka wodnego również znajdziemy na stronie firmy AQUAEL.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI