Ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe w Gliwicach

Deszcz pada już od kilku dni i taka pogoda ma utrzymać się jeszcze przez jakiś czas.

W związku z przekroczeniem stanów ostrzegawczych poziomu wody na posterunkach wodowskazowych rzek: Kłodnicy i Bytomki oraz możliwości dalszego wzbierania wody, 4 czerwca o godz. 13:00 wprowadzono pogotowie przeciwpowodziowe na terenie Gliwic. Powyższe zarządzenie zobowiązuje wszystkie służby miejskie oraz miejskie jednostki organizacyjne do podejmowania niezbędnych czynności organizacyjnych i technicznych w celu zminimalizowania mogącego powstać zagrożenia dla życia, zdrowia lub mienia oraz zagrożenia środowiska.

Przypominamy jednocześnie, że stan alarmowy dla rzeki Kłodnicy wynosi 220 cm, dla rzeki Bytomki 230 cm. Stany te mogą zostać osiągnięte w ciągu nadchodzących kilku dni. Informujemy mieszkańców, że zarówno poziom wody w rzekach, jak i tereny położone najbliżej cieków są stale monitorowane.

Mieszkańcy zaniepokojeni sytuacją w okolicach rzek proszeni są o zgłaszanie stosownych informacji do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gliwicach pod całodobowy numer telefonu 32 231 98 76.

Poprzedni alarm przeciwpowodziowy ogłoszono 4 maja br. Po kilku dniach został odwołany.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec Gliwic
mieszkaniec Gliwic
9 lat temu

Może redakcja na bieżąco podawałaby w pasku stan Kłodnicy i Bytomki.Dziś leje od rana.

Robert
Robert
9 lat temu

stan Kłodnicy oraz wielkość opadu można na bieżąco obserwować m.in. tutaj: http://monitor.pogodynka.pl/hydro/map#/Odra_do_Bobru

mieszkaniec Gliwic
mieszkaniec Gliwic
9 lat temu
Reply to  Robert

Dziękuję Robercie i Redakcji 😉

AM
AM
9 lat temu

uprzejmie prosze nie kasowac komentarzy..kolega napisal tu przed chwila, ze cyt”.. prezydent powiedzial, że podtopienia występują statystycznie co 300 lat..” i jak to sie ma do tego co sie dzieje??? mieszkamy obok i jak to sie stalo 3 lata temu znow zostaniemy zalani – dlaczego nikt nie zainteresowal sie oczyszczeniem dna klodnicy od tego czasu??? – otoz wlasnie dlatego, ze prezydent powiedzial, ze kolejna powodz nie grozi nam przez kilka nastepnych stuleci… @moderatorze – jesli wykasujesz ten post zycze Ci znalezienia sie w naszej sytuacji….milego dnia!

Redakcja: Niczego nie kasujemy. Komentarz nie był dodany pod tą informacją, tylko tutaj.

AM
AM
9 lat temu
Reply to  AM

dziekuje;)

urywaczgwintów
urywaczgwintów
9 lat temu

Jak to jest, że tacy mądrzy Niemcy wybudowali miasto na terenie zalewowym.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI