r e k l a m a


Poradnia psychologiczno-pedagogiczna rozszerzy działalność. GOM do likwidacji

W Gliwicach przy ul. Warszawskiej od wielu lat działa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna. Władze miasta planują przenieść jej działalność do innego obiektu i rozszerzyć jej działalność. W związku z tym najprawdopodobniej zlikwidowany zostanie Gliwicki Ośrodek Metodyczny.

Przekazanie poradni budynku przy ulicy Gierymskiego 1 (budynek po liceum nr 3), znacząco zwiększy jakość i komfort pracy. Pozyskanie nowych pomieszczeń, umożliwi poradni na rozwinięcie działalności statutowej w zakresie prowadzenia szkoleń dla kadry pedagogicznej gliwickich jednostek oświatowych.

Bezzasadne staje się prowadzenie przez miasto drugiego ośrodka szkoleniowego, czyli GOM. Wsparcie metodyczne nauczycieli, dotychczas realizowane przez Gliwicki Ośrodek Metodyczny, zostanie zapewnione przez Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach. Jest to rozwiązanie powszechnie stosowane winnych miastach, ponieważ brak jest wymogu prowadzenia przez powiaty placówek tego typu. Wobec zmian prawnych związanych z regulacjami odnoszącymi się do działalności ośrodków doskonalenia nauczycieli- w tym obowiązku uzyskania akredytacji – nie znajduje uzasadnienia prowadzenie przez miasto ośrodka metodycznego, konkurującego z ośrodkiem wojewódzkim. Likwidacja GOM nastąpi w terminie umożliwiającym nauczycielom ukończenie rozpoczętych form doskonalenia i dokształcania.

Poza tym, w budynku przy ulicy Gierymskiego 1, będzie realizowana działalność przynależna ośrodkowi koordynacyjno-rehabilitacyjno-opiekuńczemu.

Do głównych zadań ośrodka należy udzielanie rodzicom specjalistycznej informacji dotyczącej problemów rozwojowych dziecka, wskazywanie właściwych form kompleksowej pomocy, organizowanie wczesnego wspomagania rozwoju, jak również koordynowanie korzystania z usług specjalistów dostępnych na obszarze miasta.

Skonsolidowanie tych działań w siedzibie poradni zapewni mieszkańcom kompleksową opiekę nad dziećmi i młodzieżą w jednym miejscu – począwszy od diagnostyki aż do wdrożenia i monitorowania terapii – przekonują władze Gliwic.

Decyzję w sprawie przenosin poradni oraz likwidacji GOM podejmą gliwiccy radni. GOM miałby funkcjonować do 31.08.2018 r.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI