spot_img

Pościg za kąpiącym się “na dziko”. Akcja straży miejskiej

Pełnia lata i doskwierające upały sprawiają, że wiele osób, pragnąc nieco się ochłodzić, spędza czas nad wodą. Wybierając miejsce do kąpieli, niestety, niektórzy zapominają, że nie wszędzie jest ona dozwolona.

Tak było na przykład we wtorek (06.07.2021 r.), kiedy to podczas rutynowej kontroli dzikiego zbiornika wodnego w pobliżu ulic Daszyńskiego i Stara Cegielnia (dzielnica Ostropa), strażnicy miejscy zauważyli dwie osoby niestosujące się do zakazu kąpieli. Dodatkowo – w trakcie prowadzenia czynności i legitymowania, jedna z osób podjęła próbę ucieczki z miejsca popełnienia wykroczenia. W wyniku podjętego pościgu mężczyznę ujęto na ulicy Daszyńskiego. W związku z zaistniałą sytuacją osoby te poniosły konsekwencje przewidziane przepisami prawa.

Warto przypomnieć, że o zakazie kąpieli mówi art. 55 Kodeksu wykroczeń słowami: „kto kąpie się w miejscu, w którym jest to zabronione, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany.” Należy więc zwracać uwagę na dzikie akweny oraz tabliczki traktujące o zakazie kąpieli w danym miejscu. Są one ustawiane z jakiegoś konkretnego powodu, np. z uwagi na niebezpieczeństwo i zagrożenie dla życia lub z uwagi na łowisko rybne.

spot_imgspot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
2 miesięcy temu

Brawo dzielni strażnicy – znowu sukces

Piotr
Piotr
2 miesięcy temu

Brawo. Trzeba było antyterrorystów wezwać albo po Grom dzwonić!

spot_img
39,254fanówLubię to
1,012obserwującychObserwuj

AKTUALNOŚCI

KORONAWIRUS