r e k l a m a


Potrącenie pieszej. Była na oznakowanym przejściu

Wczoraj, 25 września około godziny 17.20, przy ul. Armii Krajowej w Pyskowicach doszło do potrącenia pieszej. Poszkodowana przechodziła na oznakowanym przejściu.

Z obrażeniami trafiła do szpitala. Wstępne ustalenia nie wskazują, aby kierująca jechała szybko, jednak nie potrafiła wyjaśnić, dlaczego doszło do potrącenia.

43-letnia kierująca renault, jadąca ul. Armii Krajowej, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła 76-latkę. W momencie zderzenia pokrzywdzona znajdowała się centralnie przed maską samochodu. Pokrzywdzona doznała obrażeń ciała, została przewieziona do szpitala.

Kierującej zatrzymano prawo jazdy. Postępowanie prowadzi Wydział Kryminalny KMP Gliwice.

„Musimy pamiętać, że piesi stanowią jedną z najbardziej zagrożonych wypadkami grup uczestników ruchu drogowego. Często do zdarzeń z ich udziałem dochodzi właśnie na przejściach dla pieszych. Dlatego każdy kierujący powinien mieć świadomość, że zbliżając się do pasów, powinien zachować szczególną ostrożność i bezwzględnie ustąpić pierwszeństwa pieszemu” – informuje policja.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Covid
Covid
9 miesięcy temu

pierwszeństwo pieszych jest wtedy i tylko wtedy gdy postawi nogę na zebrze/przejściu.
Polska Policjo, nie wprowadzaj ludzi w błąd że w obrębie w okolicy w ostrym cieniu mgły itp. bo później i Wy i Media i tak nie będziecie odpowiadać za czyjąś śmierć/szkodę itd. a winniście być osądzeni należycie!

info
info
9 miesięcy temu

kiedy zajmiecie się świętymi krowami z telefonami w dłoniach na przejściach ?

Covid
Covid
9 miesięcy temu
Reply to  info

zajęli się, mają bezprawne pierwszeństwo wg. Polskiej Policji bo wystawiają kierowcom nielegalne mandaty oraz Media zachęcają pieszych do wskakiwania pod pojazdy

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI