r e k l a m a


Pouczenie dla policjanta parkującego na ścieżce rowerowej

W piątek informowaliśmy, że straż miejska wypisała wezwanie policjantowi, który zaparkował na ścieżce rowerowej.

Więcej o sprawie tutaj. Kierowca radiowozu powinien się stawić na komendzie straży miejskiej. Okazuje się, że – według policji – radiowóz stał na ścieżce tylko dlatego, że policjanci musieli podjąć natychmiastową interwencję.

Sprawa wg policjantów miała wyglądać następująco: funkcjonariusze jechali i nagle zauważyli „podejrzaną osobę kręcącą się przy jednym z samochodów”. Włączyli więc „koguta”, zaparkowani w najbliższym wolnym miejscu i wyszli z radiowozu. Podejrzany mężczyzna zaczął uciekać w kierunku ogródków działkowych. Policjanci ruszyli więc w pościg, zostawiając radiowóz z włączonymi sygnałami świetlnymi.

Po kilku minutach „kogut” miał rozładować akumulator w radiowozie. W tym momencie na placu Piłsudskiego pojawił się nasz dziennikarz. Gdy zauważył, że strażnicy wypisują wezwania innym kierowcom, którzy zaparkowali na ścieżce rowerowej zapytał czy „kwitek” trafi także za wycieraczkę policyjnego samochodu. W międzyczasie do strażników podszedł również inny kierowca, który zadał to samo pytanie. Strażnicy nie mieli wyjścia – widząc, że są filmowani – wypisali wezwanie i włożyli je za wycieraczkę radiowozu. Nasz dziennikarz poszedł nagrywać inny materiał. Po około 15 minutach wrócił na plac Piłsudskiego i radiowozu już nie było.

Policja tłumaczy, że w tym czasie policjanci zdążyli wrócić z interwencji i wówczas okazało się, że „padł” akumulator. Na szczęście w pobliżu byli strażnicy miejscy, którzy poratowali kolegów i pomogli odpalić radiowóz „na kable”.

Wszystko wygląda na bardzo nieszczęśliwy zbieg okoliczności. Najważniejsza informacja jest jednak taka, że kierowca radiowozu został pouczony.

Sprawą zainteresowały się już inne media – w tym ogólnopolskie. W tej sprawie kontaktował się z nami m.in. TVN Turbo.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jakub N
Jakub N
9 lat temu

Jak kojarze to w tamtym miejscu jest monitoring, nie wiem czy miejski ale jest. Jeżeli dacie rade to postarajcie sie zdobyć nagranie odpalania „na kable” i interwencji tych komandosów…

Anonimowo
9 lat temu

Nie ma szans nie dadzą im monitoringu pewnie akurat prądu nie było i kamera nie dzialala

Równi i równiejsi wobec prawa
Równi i równiejsi wobec prawa
9 lat temu

Rączka rączkę myje, jak ktoś wcześniej w komentarzu napisał. Od razu było wiadomo, że sprawie łeb ukręcą i zamiotą pod dywan. Powinni im ukrócić te 100% płatne L4 i inne dodatki, mundórówki itp

Adi
Adi
9 lat temu

Niósł wilk razy kilka…

Jakoś nie chce mi się wierzyć w to, że w regularnie serwisowanych pojazdach policji w kilka minut kogut rozładuje akumulator, który w takim pojeździe produkowanym seryjnie ma pojemność 70-80 Ah.

ludek
ludek
9 lat temu

„Równi i równiejsi…” Nie wiem co robisz, z czego żyjesz ale po pierwsze jesteś nie na czasie z L4 Policji po drugie mundurówka „dodatki” jak to nazywasz są na to aby policjant wyglądał jak przedstawicie państwa a nie łachmyta. Za te pieniądze policjant ma kupić sobie buty wymienić znoszone części munduru itd „Adi” nie masz pojęcia jak są serwisowane pojazdy policji – poszukaj w sieci ile razy widać jak policjanci pchają radiowóz bo nie domaga. sorry ale jakie Państwo taka Policja, a do tego wszechobecne krzyki że należy Policji i policjantom obciąć to czy tamto. Czep się górników chłopie którzy… Czytaj więcej »

_AQ_
_AQ_
9 lat temu
Reply to  ludek

W końcu ktoś coś mądrze napisał 🙂

Eleanor
Eleanor
9 lat temu

Też tam kiedyś zaparkowałam i dostałam tylko pouczenie od przemiłych strażników miejskich 😀 pozdrawiam

Janusz
Janusz
9 lat temu

Kłamstwo!!!!! Radiowozem kierował komendant z Warszawskiej i był sam.Nie podejmował żadnej interwencji.Sprawę szybko zmieciono pod dywan.Normalny obywatel dostałby mandat ale są równi i Policjanci!!!!!!!!!

@ludek
@ludek
9 lat temu

Też jesteś nie na czasie, czep się nauczycieli itd. itd… będziemy odbijać piłeczkę jeden na drugiego 🙂

_AQ_
_AQ_
9 lat temu
Reply to  @ludek

To może jakiś turniej w ping-ponga? 😀 😀 😀

@ludek
@ludek
9 lat temu
Reply to  _AQ_

Pójdźmy na kompromis, proponuje „dwa ognie” …. piłką lekarską 😉

Paweł
Paweł
9 lat temu

Ta „scieżka rowerowa” to dla rowerów górskich?

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI