r e k l a m a


Poznaliśmy cele i założenia Piasta Gliwice na nowy sezon

Na piątkowej konferencji prasowej po raz pierwszy przed przedstawicielami mediów stanął nowy prezes Piasta Gliwice Adam Sarkowicz.

Opowiedział m.in. o reorganizacji sztabu szkoleniowego, sytuacji kadrowej oraz sporotwych i organizacyjnych planach klubu.

Zmiany w sztabie szkoleniowym
– Najważniejszym zadaniem było stworzenie sztabu szkoleniowego, zwłaszcza, że w przyszłym tygodniu drużyna wyjeżdża na zgrupowanie. Pierwszym trenerem – i nie powinno to być zaskoczeniem – będzie Angel Perez Garcia, który dobrze wykonał swoją pracę, utrzymał zespół w Ekstrasklasie i daje nam gwarancję kontynuowania prowadzonego szkolenia. Związaliśmy się z nim rocznym kontraktem z opcją przedłużenia o kolejny rok, jeśli zostaną spełnione przedsezonowe założenia. Po konsultacji ze szkoleniowcem jego asystentem został Aloisio Hamed, funkcję II trenera będzie pełnił również Krzysztof Szumski. Pokładamy w nim spore nadzieje, a pod okiem trenera Garcii ma się kształcić i rozwijać. Za przygotowanie motoryczne odpowiada firma Fizjofit, z którą podpisaliśmy umowę w zakresie fizykoterapii, regeneracji, leczenia, rehabilitacji i żywienia. Jej prezesem jest Remigiusz Rzepka – trener przygotowania motorycznego reprezentacji Polski. W sztabie szkoleniowym stawiamy również na Mateusza Smudę, który został trenerem bramkarzy. Smuda jest byłym golkiperem, zajmował się szkoleniem młodych bramkarzy w naszym klubie, posiada również doświadczenie trenerskie z reprezentacjami Polski kobiet. Sztab uzupełni masażysta Andrzej Grajek, pomagać mu będzie Karol Bukowski.

Kadra i cel na sezon 2014/15
– Kolejną istotną kwestią jest pozyskanie nowych zawodników i skompletowanie składu na przyszły sezon. Uzgodniliśmy, że kadra będzie liczyć 22-23 zawodników, do tego dochodzą Patryk Dziczek i Piotr Kwaśniewski, którzy już w poprzednich rozgrywkach dołączyli do I zespołu. Chcemy zachować balans między obcokrajowcami i Polakami. Z poprzedniego składu zostało 17 zawodników. Jestem za stabilizacją, stąd uzupełnimy kadrę o trzech Polaków i dwóch zagranicznych. Zrobimy wszystko, żeby nasi podstawowi zawodnicy zostali z nami. Nie będę ukrywał, że naszym celem jest co najmniej ósme miejsce i takie zadanie postawiliśmy przed trenerami i piłkarzami. Nie chcemy dopuścić do tego, żeby powtórzyła się sytuacja z minionego sezonu i pragniemy budować klub przez lata, ale nie metodą intensywną poprzez sprowadzanie głośnych nazwisk.

Skauting i praca z młodzieżą
Ważna jest poprawa poziomu sportowego, infrastrukturalnego i finansowego, tworzenie warunków dla uzdolnionych zawodników, aby nasza młodzież mogła reprezentować barwy I zespołu. Będziemy się starali podnosić poziom szkolenia, uzyskiwać środki na szkolenie dzieci i młodzieży. Chciałbym, żeby za mojej kadencji powstał w Gliwicach ośrodek szkoleniowy. Jest dużo pracy przed nami, m.in. stworzenie modelu szkolenia. Chcemy także powołać do życia dział skautingu, który obecnie funkcjonuje w szczątkowym zakresie. Zatrudnimy osobę odpowiadającą za system skautingu w Piaście. Będziemy promować młodych uzdolnionych zawodników. W naszej okolicy jest wielu perspektywicznych graczy, którzy zostaną poddanie obserwacji. Pamiętajmy jednak, że nie może to być przypadkowy, tylko długofalowy proces.

Na konferencji obecny był także trener Piasta Angel Perez Garcia.

– Na tę chwilę nie możemy mówić o konkretnych następcach Treli i Matrasa, ale mamy już kogoś kto reprezentuje podobny styl grania, jak były bramkarz Piasta. Ciągle też obserwujemy kilku interesujących piłkarzy. Szukamy prawego obrońcy, zawodnika rozgrywającego oraz defensywnego pomocnika, który byłby uzupełnieniem składu. Chcemy tak to wszystko zorganizować, by na czas zgrupowania mieć już dostępnych wszystkich nowych zawodników – mówi szkoleniowiec gliwiczan.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI