Pracownik gliwickiej firmy najlepszym informatykiem w Polsce

Adam Folwarczny z Future Processing zwyciężył w konkursie MasterCoder 2015.

Po wielu tygodniach zaciętej rywalizacji, Adam Folwarczny zwyciężył w finałowej rozgrywce i zdobył tytuł MasterCoder pokonując ponad 60 rywali z całej Polski. Ostatni etap konkursu odbył się 23 maja 2015 r. w Łódzkim Domu Kultury.

Przez 6 tygodni, na stronie konkursu publikowano zadania z różnych obszarów informatyki. Uczestnicy mieli stworzyć program do kompresji i dekompresji plików zawierających dane GPS, sprawdzić poprawność kodu otrzymanego od organizatora konkursu i poprawić w nim ewentualne błędy, zoptymalizować mechanizm generujący raporty poprzez zmianę kodu proceduralnego w zapytanie SQL, odnaleźć pary obrazów wygenerowanych z identycznego obrazu referencyjnego, czy odszyfrować zakodowaną wiadomość.

Adam Folwarczny – inżynier z Future Processing, który na co dzień pracuje przy tworzeniu oprogramowania dla systemów wizyjnych Adaptive Vision, powiedział: – Nie był to typowy konkurs algorytmiczny. Zadania były nieszablonowe i pochodziły z najróżniejszych dziedzin. Ocenie podlegała nie tylko poprawność wszystkich rozwiązań. Te z nich, które poprawnie przechodziły testy były dodatkowo oceniane pod względem jakości kodu.​ Bardzo dużym wyzwaniem było dotrwanie do ostatniej rundy. Eliminacje rozpoczęły się 10 marca i były rozgrywane przez 6 tygodni. Co tydzień trzeba było poświęcić sporo czasu, aby osiągnąć jak najlepszy rezultat.

MasterCoder 2015 to druga edycja tego ogólnopolskiego konkursu. Wśród jego uczestników znaleźli się zarówno profesjonaliści, jak i entuzjaści programowania, którzy łącznie przesłali na serwer 162 rozwiązania zadań. Pięć osób z największą liczbą punktów zdobytych podczas eliminacji wzięło udział w finale.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI