Prawie milion złotych na dofinansowanie pobytu dzieci w gliwickich żłobkach

Na dofinansowanie pobytu malutkich gliwiczan w prywatnych żłobkach miasto przekazało w tym roku prawie 900 tys. zł.

Dzięki temu rozwiązaniu rodzice zapłacą mniej za opiekę nad swoimi dziećmi. Dotacja miasta do jednego dziecka wynosi do 500 zł miesięcznie.

Rozstrzygnięto pierwszą edycję tegorocznego miejskiego konkursu na dofinansowanie pobytu dzieci w prywatnych żłobkach w okresie od 1 września br. do 31 sierpnia 2019 r. Miasto przyznało wsparcie 7 żłobkom niepublicznym na łączną kwotę 874 200 zł. Skorzysta z tego 225 maluchów. Na tym nie koniec – druga edycja konkursu zostanie ogłoszona już w lipcu!

To szansa dla placówek, którym nie udało się uzyskać miejskiej dotacji w czerwcowym rozdaniu. Nowością w drugiej edycji będzie dodatkowe punktowanie żłobków powstających na osiedlach, w których nie funkcjonuje żaden żłobek ani klub dziecięcy, a potrzeby w tym zakresie ze względu na liczbę malutkich dzieci są ogromne.
– Zachęcamy do prowadzenia tego typu działalności np. w Łabędach czy na Zatorzu, gdzie zachodzi taka sytuacja – apeluje zastępca prezydenta Gliwic, Krystian Tomala.

Głównym celem dofinansowywania żłobków niepublicznych jest obniżenie opłat pobieranych od rodziców. Dotacja miasta do 1 dziecka wynosi do 500 zł miesięcznie.

Miejskie wsparcie wpływa również na rozwój sieci placówek w Gliwicach. Obecnie w mieście działa 11 żłobków niepublicznych oraz 1 klub dziecięcy. Lista placówek dotowanych przez miasto wraz z wysokością dofinansowania dostępna jest w BIP w zakładce „Żłobki, kluby dziecięce, opiekunowie dzienni”.

MSI

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Kiedy będzie podana informacja który żłobek otrzymał w jakiej wysokości dofinansowanie ? Na stronie UM jest informacja nt starego roku.

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Moje dziecko chodziło do żłobka z dofinansowaniem. Cieszę się, że mogłam jako gliwiczanka skorzystać z takiego wsparcia.

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Bzdury. A jakie kryteria dofinansowania. Na dziecko zameldowane w Gliwicach? Czy może dotacja do konkretnej prywatnej placówki do której mogą uczęszczać dzieci z innych miast i gmin?

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu
Reply to  Anonimowo

Gdzie ty tam widzisz bzdury? Moje dziecko i dzieci znajomych chodziły do żłobków i korzystaliśmy z tego dofinansowania. Po co hejtujesz odrazu zamiast sprawdzić?

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu
Reply to  Anonimowo

Basia Morys sprawdzić? Od 6 lat oddaje dzieci do prywatnego żłobka. Dofinansowania w kwocie 500 nigdy nie dostałem

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu
Reply to  Anonimowo

„Na dofinansowanie pobytu malutkich gliwiczan w prywatnych żłobkach miasto przekazało w tym roku prawie 900 tys. zł.”

Małych gliwiczan – masz odpowiedz na swoje pytanie. Wystarczy przeczytać zamiast hejtowac

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu
Reply to  Anonimowo

Wiadomo, że miasto nie będzie płacić na dzieci z innych miast, bo ich rodzice płacą podatki w innym miejscu.

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu
Reply to  Anonimowo

Właśnie tak robi. Przyznaję kasę placówkom wg dziwnych zasad. Bez względu na to czy dziecko jest z Gliwic czy z Zabrza lub Katowic

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

A moim zdaniem takie rarytaski.. a i nawet pińcet z plusikiem powinny dostawać wszelkie rodziny, mamy itp… które oczywiście wykazują zysk… czyli mówiąc ładniej pracują… a nie żerują na kasie z państwa, alimentach czy wszelakich dodatkach ot takie to tylko spostrzeżenia..

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI