r e k l a m a


Prezes WASKO zatrzymany przez CBA

Dziś rano Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kilka osób. Wśród nich jest Wojciech W. prezes dużej, gliwickiej firmy informatycznej WASKO S.A. – informuje TVN24.

Zatrzymana została też Patrycja Z., była wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu, która wcześniej pracowała w WASKO. Według informacji TVN24 agenci CBA zatrzymali w środę rano sześć osób wśród nich jest też Jerzy K., wiceprezes i współwłaściciel spółki Nowy Styl. – Potwierdzamy fakt zatrzymań i to wszystko co możemy w tej chwili przekazać – potwierdza w rozmowie z TVN24 biuro prasowe Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Zatrzymania mają związek ze śledztwem, które służba antykorupcyjna prowadzi pod nadzorem pionu przestępczości zorganizowanej stołecznej prokuratury.

Sprawa ma mieć związek z przyjmowaniem i wręczaniem korzyści majątkowych oraz tzw. praniem brudnych pieniędzy i dotyczy lat 2014 i 2015 – informuje Onet.
Patrycja Z. pełniła funkcję wiceprezesa ARP od marca 2014 roku do początku tego roku. Współdecydowała o przyznawaniu publicznych środków na rozwój firm. W jej CV można znaleźć informację, że wcześniej pracowała w firmie Wasko SA. A to właśnie Wojciecha W., prezesa i jej twórcę zatrzymali także agenci CBA.

Wojciech W. znalazł się na liście 100 najbogatszych Polaków. W 2013 roku zajął 90 miejsce w rankingu, a jego wspólny majątek z żoną oszacowano na 263 mln zł.źródło: TVN24

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

14 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej Kuczera
8 lat temu

Ojoj….

Michał Hornik
8 lat temu

#DobraZmiana :/

Jerzy Jachowicz
8 lat temu

Nowa ustawa zaczyna działać ,kto następny nie spodoba się pisowi

Tomasz Gąska
8 lat temu

Przypomnę tylko historię doktora G. którego Ziobro kazał aresztować a pozniej go uniewinniono ale nikt juz o tym nie powiedzial…

rzetelność
rzetelność
8 lat temu
Reply to  Tomasz Gąska

Z Wiki: Sąd […] „skazał dr. G. na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata i grzywnę za przyjęcie ponad 17,5 tys. zł od pacjentów”

Kuba Dubieński
8 lat temu

Zatrzymają, zniszczą reputacje, wypuszczą i powiedzą ups pomyłka 🙂 normalka 😉

Joanna Kuliś
8 lat temu

Pożyjemy zobaczymy

Kuba Dubieński
8 lat temu

Ha? przecież takich sytuacji było już setki u nas w kraju. Bo to jedną kariere tak zniszczono 😉 ?

Jolanta Strutyńska
8 lat temu

za bogaty wiec napewno złodziej i pewnie nie popiera PiSu, żenada

Ala
Ala
8 lat temu

Kto zna historię powstania tej firmy W. oraz dzięki czemu funkcjonowała tego to nie dziwi.

ziii
ziii
8 lat temu

Wajda aniołkiem nie jest

ggg
ggg
8 lat temu

Pis, mial bronic „narodowych” interesow. Bardzo ubolewa nad tym, ze wiekszosc firm w Polsce to zagraniczny kapital. W zwiazku z tym zaaresztowano prezesa polskiej firmy, z polskim kapitalem, ktora zatrudnia chyba okolo 500 osob. Gdzie tu logika? Moze wezma pod lupe wielkie firmy lub koncermt z zagranicznym kapitalem …. nie … bo przeciez latwiej brac się i w konsekwencji za swoje Polskie mniejsze firmy i szargac imię ich zalozycieli

Obserwator
Obserwator
8 lat temu

Zapewne gdzieś jest w Waszych postach racja. Jednak radziłbym przyjrzeć się bardziej gliwickim spółkom miejskim w kontekście wypowiedzi Ministra Skarbu dotyczącego Spółek Skarbu Państwa. Gdy to przeanalizujecie ,skonfrontujecie uczciwie bez uprzedzeń z jego słowami to…………. Będziecie nawiani bez alkoholu. To wszystko jest zgodne z prawem. Zatem czy to prawo jest zgodne z logiką? Nie ,chyba że logiką grup rządzących Państwem ,Gminą ,Miastami itp w danej chwili. Grupami czerpiącymi pełnymi garściami z Sezamu Miast. 20 lat Opla. Same korzyści? Kompletna bzdura tylko tego MSI nie napisze. Miasto płaci ogromne pieniądze w pomocy de -mimis. Miasto powie że otrzymuje zwrot ze Skarbu… Czytaj więcej »

beznadzieja
beznadzieja
8 lat temu

Jak zwykle pierdołami się zajmują i ciągną jeszcze z tego grube pieniądze – żenada a najwięksi oszuści władza rządząca – okradają nas i rozdają 500+

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI