Prezes Wasko zrezygnował ze stanowiska

Wojciech Wajda został 11 maja zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Jak informuje CBA: sprawa ma związek z przyjmowaniem i wręczaniem korzyści majątkowych oraz tzw. praniem brudnych pieniędzy i dotyczy lat 2014 i 2015. Wszystkim zostały przedstawione zarzuty korupcyjne – wręczania i przyjmowania korzyści majątkowych oraz udzielania pomocy w przyjęciu tych korzyści.

Zarząd WASKO S.A. informuje, że w dniu 17 maja 2016 roku Pan Wojciech Wajda, kierując się dobrem Spółki, złożył rezygnację z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu WASKO S.A.
Powodem tej decyzji są ostatnie wydarzenia związane z postawieniem przez Prokuraturę w Warszawie zarzutów i zastosowaniem wobec Pana Wojciecha Wajdy środka zapobiegawczego. Rada Nadzorcza na posiedzeniu, które odbyło się w dniu 18 maja 2016 r. przyjęła rezygnację oraz podjęła decyzję o niedokonywaniu obecnie wyboru nowego Prezesa Zarządu.

Rada Nadzorcza wyraża opinię, że obecny trzyosobowy Zarząd działający na podstawie obowiązujących przepisów Statutu zapewnia w należytym stopniu dalsze funkcjonowanie i prowadzenie działalności gospodarczej Spółki.

Pan Wojciech Wajda jest głównym akcjonariuszem WASKO S.A. Funkcję Prezesa Zarządu WASKO S.A. pełnił od początku jej działalności tj. od dnia 18.02.1988 r., czyli od dnia rejestracji poprzednika prawnego Spółki – Przedsiębiorstwa Wdrażania Postępu Technicznego WASKO Sp. z o.o. Jest byłym pracownikiem naukowo-dydaktycznym Wydziału Matematyczno-Fizycznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz stażystą uczelni krajowych i zagranicznych. Pan Wojciech Wajda jest członkiem wielu stowarzyszeń i rad programowych.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotrek
Piotrek
6 lat temu

Ale news 🙂 z 17 maja 🙂 już nawet głusi o tym słyszeli 🙂

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI