r e k l a m a
spot_imgspot_img

Referendyści muszą przeprosić prezydenta Frankiewicza

Prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz pozwał Obywatelski Komitet Referendalny w trybie wyborczym.

Chodzi o informację dotyczącą opłat na autostradzie A4, którą podawali referendyści. W materiałach promocyjnych OKR znalazło się stwierdzenie „swoją wieloletnią nieskutecznością i nieudolnością prezydent dopuścił do absurdalnej sytuacji, w której zmotoryzowani gliwiczanie mają płacić za przejazd autostradą A4 w obrębie własnego miasta”. Zygmunt Frankiewicz postanowił udowodnić przed sądem, że to nieprawda. I udowodnił. – Rozprawa się zakończyła. Wyrok: OKR ma przeprosić prezydenta Gliwic – mówi Marek Jarzębowski, rzecznik prezydenta Frankiewicza.

– Na stronie OKR znalazła się taka informacja. Została ona pobrana z tej strony i potwierdzona przez notariusza. Prezydent postanowił podać referendystów do sądu – dodaje Jarzębowski.

Aktualizacja: Sąd apelacyjny zadecydował: OKR ma przeprosić

Pod informacją podpisał się Patryk Płuciennik, ówczesny pełnomocnik OKR (na zdjęciu w środku).

Sąd musiał wydać decyzję w ciągu 24 godzin.

Wyrok jest nieprawomocny, OKR zapewne będzie się odwoływał.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

20 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
grażyna
grażyna
11 lat temu

Brawo dla Pana Prezydenta! Trzeba się bronić i nie dać się opluwać. Bramki na A4 wprowadził RZĄD PLATFORMY OBYWATELSKIEJ a nie prezydent Gliwic. Tą kwestię trzeba raz na zawsze wyjaśnić.

a ja nie idę
a ja nie idę
11 lat temu

Obojętnie jaki będzie wyrok w tej sprawie ja i tak nie idę na referendum. Niech idą tylko niezadowoleni bo referendyści twierdzą że tylu ich jest. Zobaczymy. Ja zostaję w domu. W referendum liczy się frekwencja więc jak zwolennicy Frankiewicza nie pójdą za nim głosować to nie ma szans żeby referendum było ważne.

~.
~.
11 lat temu

Sądy w Gliwicach są tak (nie)zawisłe, że niezależnie od prawdy postanowienie sądu i tak jest z góry wiadome.

zbulwersowany prawnik
zbulwersowany prawnik
11 lat temu
Reply to  ~.

Zapewniam Cię że zgłoszę ten komentarz do prokuratury. Niech się tobą zajmą. Zrobię to jeszcze dziś. Szkalowanie sądu i zarzucanie mu braku niezawisłości jest karalne. Jak prokuratura się zajmie twoim komentarzem to redakcja będzie musiała udostępnić twoje IP i odpowiesz za ten wpis.

SGL
SGL
11 lat temu

Popieram uważam, że należy to zgłosić i w końcu skończy się w internecie bezkarność!!!!!

Echelon
Echelon
11 lat temu

Zrób to! Franek wygrał rozprawę, to tę też wygramy! Nikt nie będzie zarzucał sądowi oszustw!

~.
~.
11 lat temu
Reply to  Echelon

Skoro jest to forum, to chyba mogę na nim pisać swoje zdanie? Nie chodzę z transparentami i w głębi duszy mam nadzieję, że tak nie jest, nie mniej słyszałam już o tylu sprawach, które kazałyby tak sądzić, że się robi smutno:|. I nie chodzi mi o to, że sąd robi coś nie tak, raczej że Prezydent może więcej niż pozwany w takiej sprawie. Przecież były w internecie ujawnione jakieś dokumenty w tej akurat sprawie, z datami, które mówiły, że faktycznie Prezydent zajął się tą sprawą zbyt późno. A wyrok jest taki jak widać.

mieszkanka
mieszkanka
11 lat temu

Mam nadzieję że posypią się kolejne pozwy i pan frankiewicz wyjaśni wszystkie kwestie o których piszą ci co organizują referendum bo coś czuję że w innych kwestiach też nas troszkę oszukują. może się mylę może się mylę ale tak czuje

kierowca PKM
kierowca PKM
11 lat temu

Są dwie strony tej sprawy. Po pierwsze bardzo słusznie że prezydent zdecydował się na tę rozprawę i oczyści się z zarzutów, a po drugie źle bo nikt o referendum nie wiedział, a teraz będą wiedzieli wszyscy.

???
???
11 lat temu

Patryk Płuciennik to ten gość co w internecie uczył dzieci jak rozpalać fajkę wodną? No ładnie i ten gość jest referendystą chcącym odwołać Zygmunta Frankiewicza? Oto filmik http://www.youtube.com/watch?v=lUN4MU6AbUw

Glo
Glo
11 lat temu
Reply to  ???

A co jest złego w fajce wodnej? Sam pale melase już od prawie 10 lat… A rzucanie takich stwierdzeń, że uczy dzieci to zwykłe osczerstwo… Sam jestem przeciw referendum ale na Boga, skąd ta zawiść?

brawo
brawo
11 lat temu

Brawo panie prezydencie! Kłamstwa trzeba piętnować. Teraz na pewno już nie idę na referendum!

@
@
11 lat temu

jak tylko to przeczytałem na tych ulotkach to się zastanawiałem czy to jest możliwe że na państwowej autostradzie prezydent miasteczka wprowadza opłaty teraz już wiem że nie

Anonimowo
Anonimowo
11 lat temu

ci referendyści to jakaś porażka roku i wstyd dla Gliwic!!!!!!

Ric
Ric
11 lat temu

Brawo Panie prezydencie.jestesmy z panem…

Papierzak
Papierzak
11 lat temu

No tak… papier zniesie wszytko. A ostano coś za łatwo ludziom przychodzi wypowiadania oskarżeń i osądów nad innymi. Dotyczy to szczególnie internetu, ale nie tylko. Ja jestem osobiście zdania, że osoby takie powinny być pociągane do odpowiedzialności za swoje słowa. Złym słowem można wyrządzić bardzo dużą krzywdę często niewinnym ludziom. A manipulowanie faktami jest niskich lotów zagrywką polityczną.

Marx
Marx
11 lat temu

Faktem bezspornym pozostaje jednak to iż to za rządów Prezydenta F. powstały bramki. Osobiście nie winię go za to, ale też nie widziałem aby przedstawił szereg pism oprotestowujących ich powstanie. Miejsce posadowienia bramek było znane od wielu lat, nie chce mi się szukać kiedy powstał projekt A4 ale pewnie z 10(?) lat temu. Przecież przez dłuższy czas po wybudowaniu autostrady były tylko place bez bramek, i już czarno na białym było wiadomo gdzie powstaną bramki. Chciałbym zobaczyć, jakie inicjatywy podjął Prezydent w ciągu tego czasu, aby zapobiec powstaniu bramek? Bez takich „kwitów” pozostaje jednak pewien niesmak, że nie zrobiono wszystkiego… Czytaj więcej »

normalny
normalny
11 lat temu
Reply to  Marx

Chcesz zobaczyć co zrobił Frankiewicz w sprawie bramek? No to patrz. Zajmie ci czytanie wszystkiego kilka godzin: http://gliwice.eu/a4

Gliwiczanin
Gliwiczanin
11 lat temu

Może byście tak poczekali na orzeczenie sądu wyższej instancji, które może być inne zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę, że sąd nie dał czasu członkom komitetu na obronę i że tryb 24 godzinny zmienił się w 4 godzinny.

Jakoś dziwnym trafem w sądzie wyższej instancji wyroki sądu gliwickiego są obalane nie zdziwiłbym się gdyby także stało się tym razem.

gosc
gosc
11 lat temu
Reply to  Gliwiczanin

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI