r e k l a m a
spot_imgspot_img

Prezydent znów docenił nowoczesne technologie. Gliwicki Lew dla i3D (TV)

Coroczna prezydencka nagroda, czyli Gliwicki Lew tym razem trafiła w ręce prezesów firmy i3D – Jacka Jędrzejowskiego oraz Arkadiusza Patryasa.

Grupa i3D jest polskim liderem i jedną z wiodących na świecie firm działających w zakresie realizacji interaktywnych wizualizacji trójwymiarowych oraz technologii wirtualnej rzeczywistości (VR). Firma oferuje zaawansowane rozwiązania technologiczne i aplikacyjne pozwalające na pełne odwzorowanie świata realnego w wirtualnej rzeczywistości (HighTechVR), która umożliwia m.in. znaczące przyśpieszenie procesu projektowania i weryfikacji konstrukcji, a także testowanie i sprawdzanie funkcjonalności modelowanych obiektów. W ubiegłym roku przygotowała spot promujący Zgromadzenie WTA w Gliwicach.

Nagroda została wręczona podczas uroczystej gali w Gliwickim Teatrze Muzycznym. Po części oficjalnej dla zaproszonych gości wystąpił zespół Zakopower.

i3D realizuje projekty dla największych światowych firm, takich jak BP, Boeing, Saudi Aramco, ExxonMobil, polskich samorządów, uczelni wyższych (Śląski Uniwersytet Medyczny, Politechnika Śląska) i przedsiębiorstw; m.in. Ceramika Paradyż, Jastrzębska Spółka Węglowa, Tauron.

[flashvideo file=”https://infogliwice.pl/filmy/2013_01/20130111_lew_i3d-2.flv” /]
Realizacja: Łukasz Fedorczyk
 

Na przygotowanie najnowszego narzędzia Quazar3D Grupa i3D przeznaczyła 3 miliony złotych. Dzięki tej inwestycji powstało najnowocześniejsze na świecie rozwiązanie umożliwiające m.in. tworzenie trójwymiarowych symulacji czasu rzeczywistego oraz ich projekcję w rozbudowanych, wielościanowych systemach projekcji 3D.

Grupa i3D, prócz głównego biura w Gliwicach, posiada również biura w Nowym Sączu i Houston. Aktualnie zatrudnia 65 osób, ale pozytywny oddźwięk rynkowy, z jakim spotykają się polskie rozwiązania z zakresu wirtualnej rzeczywistości sprawia, że i3D nosi się z zamiarem rekrutacji kolejnych pracowników i planuje dalszy rozwój.

(łf)

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kierowca PKM
kierowca PKM
11 lat temu

Fajna firma, fajni ludzie i dobrze że dostali nagrodę. Dziś liczy się pomysł.

Anonimowo
Anonimowo
11 lat temu

Im sie nalezy ale np blazusiakowi z pwik nie należało sie

Anonimowo
Anonimowo
11 lat temu

Fajny film promocyjny gliwic zrobili i w ogole np na youtube można znaleźć ich dzieła, warto zobaczyć co robia 🙂 gratulecje

ANNA
ANNA
11 lat temu

Szkoda tylko, że pominięto informację, że Związek Polskich Artystów Plastyków w Gliwicach dołączył do nagrody obraz Marii Bereźnickiej-Przyłęckiej „skrzyźowanie X”, z III Międzynarodowego Pleneru malarskiego „Moje Miasto”, który odbył się w Gliwicach w 2010 roku.

nic
nic
10 lat temu

Nic nie slychać w Gliwicach o tej giełdowej (NC) spółce.
Mówi się, że gonią w piętkę.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI