r e k l a m a

spot_img
spot_img

spot_img

Problemy kardiologiczne wymagają współpracy ze specjalistą

spot_img
r e k l a m a

Coraz więcej osób boryka się z chorobami układu sercowo-naczyniowego, do rozwoju których przyczyniają się różne czynniki – niewłaściwa dieta i nadmierne spożycie wysoko przetworzonej żywności, brak ruchu, przewlekły stres, siedzący tryb życia. Diagnozowaniem i leczeniem schorzeń o podłożu kardiologicznym zajmuje się specjalista w postaci kardiologa.

Czym zajmuje się kardiolog?

Choroby układu sercowo-naczyniowego zostały uznane za najczęściej występujące schorzenia cywilizacyjne. Dotykają one osoby nie tylko starsze, ale też młode, niezależnie od płci. Stanowią główną przyczynę przedwczesnej śmierci, dlatego z wizytą u specjalisty nie można zwlekać. Kardiolog zajmuje się diagnostyką, leczeniem, prowadzeniem i wspieraniem pacjentów wymagających rehabilitacji. Do jego zadań zalicza się też profilaktykę, która ma na celu zapobiec problemom kardiologicznym i zahamować rozwój choroby. W kardiologii wyróżnić można wiele podspecjalizacji, w zależności od tego z jakim problemem zgłosi się do przychodni pacjent. Mowa jest o kardiologii nieinwazyjnej i inwazyjnej, kardiochirurgii, hipertensjologii i kardiologii dziecięcej. Kardiolog zajmuje się przede wszystkim leczeniem ostrej lub przewlekłej niewydolności serca, chorób naczyniowych, wad zastawkowych wrodzonych i nabytych, kardiomiopatii pierwotnych i wtórnych, zaburzeń rytmu serca, wad serca wrodzonych, zapaleniem mięśnia sercowego.

Kardiolog Gliwice – kiedy umówić się na wizytę?

W przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów ze zdrowiem, warto zasięgnąć porady lekarza, aby rozwiać wszelkie wątpliwości i zapobiec ewentualnemu rozwojowi schorzenia. Wiele osób bagatelizuje powtarzające się symptomy w postaci bólu w klatce piersiowej, co niestety może nie być przejściowym nerwobólem, ale oznaką rozwijającej się choroby wieńcowej. Zaniepokoić powinny objawy w postaci uczucia gniecenia i ucisku w klatce piersiowej. Jeśli pacjentowi często towarzyszy uczucie uderzenia krwi do głowy, nie powinien zwlekać z wizytą u kardiologa. Podobnie jest z omdleniami i zasłabnięciami. Tego typu oznaki nie mogą być lekceważone. To samo tyczy się obrzęków twarzy i kończyn. Alarmujące powinno być pojawienie się zmian w rytmie serca i duszności. Jeśli wyżej wymienione objawy mają charakter powtarzający się, należy zgłosić się czym prędzej do kardiologa, w celu wykonania odpowiednich badań, wykluczenia choroby lub jej prawidłowego zdiagnozowania i opracowania planu leczenia. Nieleczone choroby układu sercowo-naczyniowego stanowią zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale też dla życia pacjenta.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI