r e k l a m a
spot_imgspot_img

Projekty domów z garażem na wąską działkę

Wąskie działki są niedrogie, dlatego wzbudzają duże zainteresowanie inwestorów. Z drugiej strony mogą jednak spowodować dużo problemów związanych z realizacją domu jednorodzinnego, szczególnie takiego z garażem w bryle. O czym warto wtedy pamiętać?

Dom wraz z garażem w bryle budynku ma wiele zalet – wtedy garaż jest tańszy w realizacji, jest cieplejszy, a także wygodnie się z niego korzysta, ponieważ można od razu z domu przejść do garażu i na odwrót.

Jednak umieszczenie garażu w bryle budynku nie zawsze jest takie proste, jak może się wydawać. Do dyspozycji mamy wprawdzie dużo gotowych projektów domów z garażami, niemniej jednak nie zawsze pasują one na wąskie działki. Czy koniecznie musimy w takim przypadku udać się do biura architektonicznego i zapłacić więcej za indywidualny projekt domu?

Jak ulokować garaż na wąskiej działce?

Gdy działka jest dość wąska, zawsze pojawia się problemy z umieszczeniem na niej garażu, zwłaszcza wtedy, gdy chcemy, aby znajdował się on w bryle budynku. Dużo zależy w tym przypadku od wymiarów i orientacji działki. Najczęściej jest ona węższym bokiem zwrócona w stronę ulicy, co dodatkowo utrudnia wybór odpowiedniego projektu domu jednorodzinnego.

Najkorzystniejszym rozwiązaniem w tej kwestii jest usytuowanie wjazdu do garażu od strony ulicy. Wtedy bez problemu będziemy mogli wjeżdżać i wyjeżdżać z naszej działki. Nie będziemy mieli też trudności z manewrowaniem, ponieważ wjazd może być wtedy prowadzony prosto od bramy do bramy i na ulicę.

Wejście do domu może być wtedy zlokalizowane przy garażu albo możemy też umieścić je z boku domu, czyli na jego szerszej ścianie. Wszystko zależy jednak od tego, ile miejsca będziemy mieli do dyspozycji.

Czy kupimy gotowy projekt domu z garażem na wąską działkę?

Znalezienie odpowiedniego gotowego projektu domu na wąską działkę nie stanowi obecnie trudności. Wiele serwisów zajmujących się sprzedażą takich właśnie projektów ma specjalne kategorie z tego rodzaju projektami. Wtedy możemy w opisie znaleźć informacje o tym, na jaką działkę przeznaczony jest konkretny projekt domu – minimalne wymiary działki pomogą nam wtedy w doborze właściwej propozycji. Bardzo często w przypadku „mało ustawnej” działki, dość kompromisowym rozwiązaniem bywa wolno stojąca wiata lub garaż. Jest to opcja alternatywna, natomiast niekiedy jedyna, aby na dość małej działce zagospodarować przestrzeń zarówno dla domu, ogrodu jak i garażu (przykłady projektów garażowych – https://pracownia-projekty.dom.pl/projekty_garaze.html).

Wśród gotowych projektów na wąskie działki możemy również znaleźć te z garażami w bryle budynku. Projekty te są tak wyrysowane, aby pozwoliły na łatwą realizację nawet na takich problemowych działkach. Możemy też zdecydować się na lustrzane odbicie danego projektu w zależności od tego, gdzie miałby znajdować się wjazd na działkę i garaż.

Zatem nie musimy wybierać się do biura architektonicznego po projekt domu na wąską działkę – możemy kupić go on-line.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI