r e k l a m a

spot_imgspot_img

Protestu kibiców nie ma. W piątek będzie doping

Podczas piątkowego meczu Piasta Gliwice z Ruchem Radzionków kibice z tzw. młyna opuścili stadion.

Na początku wszyscy obecni na Okrzei byli zdezorientowani i nie wiedzieli o co chodzi. Natychmiast pojawiły się różne plotki, ale już dziś wiadomo, że poszło o nakaz, który prawdopodobnie wydała policja w stosunku do osoby prowadzącej doping. Krótko mówiąc „zdjęto młynowego” z barierek.

W przerwie meczu ochrona na polecenie policji kazała zejść „młynowemu” z barierek, z których prowadzi doping. Kibice byli tym bardzo zdziwieni, bo wcześniej nikomu to nie przeszkadzało, a na obiekcie przy Okrzei na razie nie ma tzw. gniazda.

Podejrzenia początkowo padły na zarząd klubu, jednak zarówno Józef Drabicki jak i Jarosław Kołodziejczyk byli tym faktem zdziwieni. O sprawie nic nie wiedział również Jerzy Kmieć, czyli szef bezpieczeństwa na stadionie.

Teraz wiadomo, że prawdopodobnie nakaz opuszczenia barierek wydał nowy zastępca komendanta miejskiego policji. Robert Łuszcz przyszedł z Chorzowa, gdzie zajmował się kibicami tamtejszego Ruchu.

Kibice w proteście najpierw opuścili swoje miejsca i zeszli tuż za bramkę. Padło kilka ostrych słów pod adresem zarządu klubu, a nawet zawodników – „młyn” skandował „zero ambicji, piłkarze zero ambicji”. Później ku zdziwieniu innych fanów „młyn” wyszedł ze stadionu.

Oto oświadczenie stowarzyszenia kibiców Piasta Gliwice

W związku z zaistniałą sytuacją, która miała miejsce w dniu 27.04.2012r., podczas meczu pomiędzy Piastem Gliwice a Ruchem Radzionków, chcielibyśmy oświadczyć, iż:
W czasie drugiej połowy na sektory kibiców, a mianowicie sektory O, P, R, S, tzw. „młyna”, wtargnęła ochrona z poleceniem usunięcia „młynowego”, czyli naszego kolegi prowadzącego doping, wraz z nakazem zajęcia swoich, wskazanych na bilecie miejsc siedzących. Było to prowokacyjne zachowanie mające na celu spowodowanie zamieszek. Niezmiernie nas to zaskoczyło, ponieważ po długim okresie niejasności nawiązaliśmy współprace z władzami klubu Piast Gliwice S.A., idącą w dobrym kierunku. Nikomu dotąd nie przeszkadzało, iż młynowy prowadził doping właśnie w tym miejscu. Ponadto od dłuższego czasu staramy się o tzw. „gniazdo”, czyli podest, z którego „młynowy” prowadziłby doping. Profesjonalny projekt złożyliśmy w siedzibie klubu, lecz sprawa wciąż jest w toku. Również nie od dziś wiadomo, że na „młynie” nie obowiązują miejsca siedzące, zresztą nie tylko u nas – to miejsce aktywnego dopingu wpływające na atmosferę na całym stadionie. Chwilę przed całym zdarzeniem, na naszym sektorze pojawił się kierownik do spraw bezpieczeństwa Jerzy Kmieć, który również nie miał do nas zastrzeżeń.
Podejrzewamy, iż zamieszana w działanie ochrony była policja. Takie sytuacje są dla nas karygodne i nie do zaakceptowania w przyszłości, będziemy przeciwstawiać się osobom wydającym takie absurdalne decyzje. Zapewniamy, że podejmiemy działania w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji. Mając na uwadze cel, o jaki walczy nasza drużyna, a także potrzebne wsparcie dla piłkarzy, pragniemy podczas najbliższego meczu bez przeszkód dopingować gliwickiego Piasta. Mamy równiez nadzieję, iż interwencja ochrony na spotkaniu z Ruchem była jednorazowa i więcej się nie powtórzy. Jeśli jednak będziemy wciąż prowokowani, w każdej chwili jesteśmy gotowi odwiesić nasz protest i walczyć „o swoje”, choć nikomu w obecnej sytuacji konflikty nie są potrzebne. Zapraszamy zatem wszystkich kibiców na najbliższy mecz z Flotą Świnoujście i apelujemy o jak zwykle pozytywny doping oraz wspaniałą atmosferę. Prosimy również o „nieuleganie” presji i prowokacji ze strony ochrony jak i władz klubu.
Ze sportowym pozdrowieniem
Rzecznik Prasowy
Stowarzyszenia Kibiców
Gliwickiego Klubu Sportowego
„PIAST”
Łukasz Chmielewski

Zagłosuj

[poll id=”8″]

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
zg
zg
11 lat temu

smieszne sie tak obrazac jak dzieci od razu na wladze klubu. jakie to polskie zamiast wspolnie dzialac dla wiekszego dobra.

Anonimowo
11 lat temu

co ty wiesz o kibicowaniu…

Echelon
Echelon
11 lat temu

Wyciągnęli kibola i wielki krzyk. Bardzo dobrze – tępić kibolstwo

Adik
Adik
11 lat temu

„a nawet piłkarzy”

chciałbym zapytać w którym momencie, i w jaki sposób były te „ostre słowa” skierowane do piłkarzy ? bo nie przypominam sobie

xsx
xsx
11 lat temu

ty jesteś ****** czy tylko tylko tak mi się zdaję ? Jeżeli młynowy został ściągnięty to mieliśmy pozostać bierni wobec takiej sytuacji ? Kibicowanie nie polega tylko na zdzieraniu gardła ale na dbaniu o honor swojego klubu a zwłaszcza jedności która w owym meczu pokazaliśmy.
Piast to My a nie Wy !!

tomi
tomi
11 lat temu

kibice skandowali–piłkarze jesteśmy z wami— więc o co chodzi autorowi, ci co tak ganią kibiców to nie maja pojęcia o grupach ultras na stadionie, to oni robią atmosferę do której nie raz włącza sie cały stadion, ale co tam, lepiej łuskać słonecznik.

Łabędzianin
Łabędzianin
11 lat temu

Prawda jest taka skoro pan policjant przyszedł z Chorzowa-to czy tam przeprowadzał takie akcje?Wszystko to wygląda na przerost formy nad treścią.W naszym kraju jest teraz koniunktura na kiboli więc czyni się różne rzeczy.Np auta w Warszawie podpalał kibol-robił to w szaliku?W ubiegły weekend w Warszawie kibole chcieli wykoleić pociąg,na torach poukładali kamienie,a za godzine miał jechać tamtędy pociąg z kibicami Jagi-a za miesiąc z kibicami Piasta,Gks,Ksg itd
Oto nasz kraj Pozdrawiam

!?
!?
11 lat temu

Nasi kibice są bardzo bobrzy. Tworzą wspaniałą atmosferę. Pan komendsany zapomnioał, że nie jest w Chorzowie. Szanowny Panie, czas zauważyć, że teraz pracuje Pan w Gliwicach.

Max
Max
11 lat temu

Jak przyszedł komendancik z miejscowości w której nie ma nawet porządnego stadionu to się nie ma co dziwić jego decyzjom 😉 skąd ma widzieć jak się zachować 😉 Trzeba pana Łuszcza na szkolenie wziąść najlepiej na MŁYN 😉

gre 27
gre 27
11 lat temu

wszyscy dzis na stadion

Gliwiczanin
Gliwiczanin
11 lat temu

Panowie z policji proszę nie psuć dobrej atmosfery i bezpieczeństwa na stadionie swoimi bezzasadnymi decyzjami.Prosze łapać złodzieji na ulicy a nie tłumaczyć,że czegoś sie nie da bo mało środow macie.Jakoś pod stadionem z ilościa sił pzresadziliście i jakoś wam im nie brakowało.A do łapania zlodzieji podbno brakuje

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI