Przepłynął Ocean Atlantycki kajakiem. Aleksander Doba w Gliwicach

W piątek (18 maja) miłośnicy przygód także obiorą kurs na CH FORUM, aby spotkać się z człowiekiem, który falom się nie kłania.

Aleksander Doba przybędzie do tego gliwickiego centrum o godz. 18:00. 100 pierwszych osób otrzyma w prezencie książki z autografem. Wstęp na spotkanie jest wolny, a jego miejscem będzie lokal na I piętrze, w okolicach sklepu Martes
Sport.
Aleksander Doba to emerytowany inżynier, podróżnik, turysta. Obecnie jego największą pasją jest kajakarstwo i właśnie w tej dyscyplinie zyskał światowy rozgłos. Wiele wypraw odbył jako pierwszy człowiek i co więcej samotnie, m.in.: opłynął Bałtyk z Polic do Polic, opłynął Bajkał w Rosji, dopłynął za Koło podbiegunowe północne z Polic do Narwiku w Norwegii.
Jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem dwa razy ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent. W 2011 roku na trasie Senegal – Brazylia oraz w 2014 roku na trasie Lizbona – Floryda. W 2013 roku za swoją pierwszą wyprawę został uhonorowany Super Kolosem – najbardziej prestiżowym wyróżnieniem podróżniczym w Polsce. W 2015 roku został wybrany najlepszym podróżnikiem świata przez National Geographic Ameryka. 3 września 2017 zrealizował swoje największe marzenie, po raz trzeci przepływając Atlantyk drogą północną i tym samym w miejscowości Le Conquet we Francji zakończył swoją Trzecią transatlantycką wyprawę kajakową. Była to najtrudniejsza i najbardziej wymagająca wyprawa w jego życiu. Aleksander Doba jest także żeglarzem i sternikiem jachtowym, poświęcał też czas innym sportom, np. szybownictwu i spadochroniarstwu.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI