r e k l a m a
spot_imgspot_img

Przy Radiostacji budują park sensoryczny. Co to będzie?

Ruszyła budowa Gliwickiego Centrum Umiejętności, czyli sensorycznego parku doświadczeń przy ul. Tarnogórskiej. Nowa atrakcja z pewnością zaciekawi nie tylko dzieci, ale również dorosłych – informuje Urząd Miejski w Gliwicach.

Już niedługo gliwiczanie i goście odwiedzający nasze miasto będą mogli wybrać się w kolejne interesujące miejsce. W pobliżu Radiostacji, wzdłuż ul. Lublinieckiej, pojawią się elementy, które z pewnością przyciągną uwagę osób odwiedzających zabytkową wieżę. Wśród urządzeń akustycznych, które za pomocą dotyku przeniosą nas w świat dźwięku znajdzie się m.in. ksylofon, armata powietrzna, organy rurowe, anteny paraboliczne i gongi. Prace przy Gliwickim Centrum Umiejętności już się rozpoczęły. Park będzie nawiązywał do funkcji, jaką w przeszłości pełniła Radiostacja emitując sygnał dźwiękowy. Utworzy go dziesięć interaktywnych urządzeń do testowania zjawisk fizycznych, przede wszystkim fali dźwiękowej. Pojawią się też obiekty wykorzystujące technologię rozszerzonej rzeczywistości, które po zeskanowaniu specjalnego kodu „ożywają” na ekranie smartfona.

Dodatkową atrakcją będzie symulator operatora kamery, który umożliwi naziemne sterowanie aparatem umieszczonym na maszcie Radiostacji.


Obecnie na terenie budowy trwają prace ziemne związane z teletechniką i elektryką. Po ich zakończeniu rozpoczną się prace na terenach zielonych, powstaną ścieżki, pojawią się interaktywne urządzenia i mała architektura. Wszystkie urządzenia będą dostępne dla osób niepełnosprawnych.
– Według przyjętego harmonogramu, park doświadczeń ma być gotowy do końca września. Inwestycja będzie kosztować około 994 tys. zł – mówi Mariusz Kopeć, rzecznik prasowy Śląskiej Sieci Metropolitalnej która jest menadżerem projektu.

Z nowej atrakcji będzie można korzystać przez cały rok. Inwestorem projektu jest Miasto Gliwice.

MSI

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
CdA
CdA
6 lat temu

Od kilku lat przygotowywany był ten/podobny projekt. Były opracowane/zamówione/zapłacone projekty, opłaceni pracownicy zespołu – jaki jest koszt całkowity całkowity tego przedsięwzięcia do momentu wbicia łopaty. Myślę że porównywalny z kosztem rzeczowym inwestycji.
Tak się pierze w Gliwicach i utrzymuje wiernych w wyborach pretorian.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI