spot_img

Przybędzie kamer i „inteligentnych” skrzyżowań. Światłowody oplatają Gliwice (TV)

[flashvideo file=”http://infogliwice.pl/filmy/2014_01/20140131_swiatowody.mp4″ /]

Niebawem w mieście pojawi się jeszcze więcej kamer dbających o bezpieczeństwo. Monitorowane będzie nie tylko centrum Gliwic, ale także poszczególne dzielnice.

W Gliwicach przybędzie także skrzyżowań, które zostaną wpięte do systemu inteligentnego sterowania ruchem. To wszystko dzięki światłowodom, których w naszym mieście jest już kilkadziesiąt kilometrów. Światłowody znajdują się pod ziemią w różnych dzielnicach Gliwic. Z sieci pośrednio będą korzystać także wszyscy gliwiczanie.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

  1. Ten pseudo inteligentny system powinni zlikwidować. Dziś o godz 11 stałem na światłach na Placu Piastów jakieś 5 minut na czerwonym. Stworzył się gigantyczny korek, piesi przed maską przechodzili chyba z 10 razy bo 10 razy mieli zielone światło. No chyba coś nie gra skoro to tak działa.

  2. Czterech inteligientów wypowiedziało się o systemie sterowania ruchem. Wyszło im, że jest nieinteligientny, bo czasem trzeba stać na czerwonym… Stać na czerwonym będąc inteligientnym?! No toż to uwłacza im. To policzek od Prezydenta dla całej inteligiencji!!!

    • Pani Jolu jeżeli ten system jest tak bardzo inteligentny to proszę o wyjaśnienie bo czegoś tu nie rozumiem. Mianowicie kilka razy wracając z pracy po godz 2-iej w nocy jadąc ulicami z pierwszeństwem przejazdu i dozwoloną prędkością przy dojeżdżaniu do skrzyżowania sygnalizacja przełącza się z światła zielonego na czerwone. Zielone było z daleka widoczne. Z ulic podporządkowanych żaden samochód nie przejechał. W momencie kiedy się zatrzymałem światło znów przełączało się na zielone.
      Gdzie tu logika?!
      Skrzyżowania ulic: Łabędzka/Opla; Kozielska/Okulickiego; Kujawska/Panewnicka.

  3. Nie raz czekam jak debil parę minut na Pszczyńskiej żeby skręcić w lewo, dookoła pusta, ale kiedy z naprzeciwka pojawiają się samochody, dziwnym trafem, włącza mi się zielone a ich stopuje. Na prawdę inteligentny system, zresztą nie tylko na tym skrzyżowaniu. System co robi żeby były korki, na prawdę się mocno stara.

  4. Instalowanie kamer ponad potrzebną konieczność, to nic innego jak inwigilacja. Większość tego typu kamer posiada bardzo czułe mikrofony tak, że lubiących puszczać bąki na „świeżym” gliwickim powietrzu, może zaskoczyć mandacik od SM za zanieczyszczanie powietrza:)

  5. Proszę skrecić w ul. Pionierów z Toszeckiej jadąc w stronę Pyskowic. Szkoda czasu stoi się około 5 minut. Może dla inteligenta do w sam raz. Lepiej zainstalować światła z pomiarem czasu pokazujacym kiedy nastąpi zmiana świateł.

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

reklamaspot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI