Tym organizacjom z Gliwic możesz przekazać 1% podatku

W Gliwicach działa ponad 30 organizacji, którym każdy podatnik może przekazać jeden procent swojego podatku. Chodzi o naprawdę spore pieniądze, mimo że niektórzy myślą iż 1% ich podatku warty jest niewiele.

Andrzej Gilner, dyrektor GCOP przyznaje, że pieniądze te mogą pomóc działać i rozwijać się organizacjom pozarządowym.

Do 30 kwietnia trzeba złożyć zeznanie podatkowe. W formularzu należy wpisać numer KRS organizacji pożytku publicznego, której chcemy przekazać 1%.

W razie problemów z wypełnieniem PITu, pomoc można uzyskac w Gliwickim Centrum Organizacji Pozarządowych przy ulicy Zwycięstwa 1.

Lista gliwickich organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2013 (działających na terenie Miasta Gliwice lub na jego rzecz jego mieszkańców).

jeden procent

1% swojego podatku można także przekazać Kubusiowi Burda, Tadeuszowi Matus lub Aneczce Urban.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kimbra
Kimbra
9 lat temu

Ja w tym roku zdecydowałam się już wesprzeć fundację L’Arche, która ma do utrzymania 82 osoby w domach, które prowadzi w Polsce dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, więc wiem, że każdy grosik im się przyda 😉 Ale zdecydowanie lokalne wsparcie też jest super 😉

natala
natala
9 lat temu

Warto przekazywać 1% swojego podatku i mieć chociaż w niewielkim stopniu wpływ na to, na co są przeznaczane nasze pieniądze 😉 Wielu ludzi robi to jednak bezmyślnie, nie wiedząc do końca czym zajmuje się opp, której przekazali pieniądze. Ja też tak miałam, jednak ostatnio odkryłam Stowarzyszenie SIEMACHA, z Krakowa. Jeżeli nie wiecie komu przekazać swój jeden procent polecam ich waszej uwadze. Działają również w innych miastach: Wrocławiu, Tarnowie, Rzeszowie i Kielcach. Tworząc podwórko nowej generacji pomagają dzieciom rozwijać się na wielu płaszczyznach. Ich praca jest naprawdę widoczna i skuteczna! Więcej możecie dowiedzieć się na http://siemacha.org.pl/

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI