r e k l a m a


Przyjadą do Gliwic z całego świata. Zgromadzenie metropolii WTA w 2012

spot_img
r e k l a m a

W przyszłym roku, Gliwice gościć będą kilkuset gości z całego świata – przedstawicieli samorządów miejskich, uczelni technicznych i inkubatorów technologicznych.

Miasto będzie bowiem organizatorem zgromadzenia generalnego Światowego Stowarzyszenia Technopolii (WTA).

Przygotowania do tego spotkania, które odbędzie się prawdopodobnie w czerwcu, omawiano na spotkaniu sekretarza generalnego WTA, prof. Deog-Seong, OH, z prezydentem Zygmuntem Frankiewiczem.

Gliwice są jedynym polskim miastem należącym do WTA, które skupia światowe technopolie, czyli miasta, stawiające na rozwój wysokich technologii.

Koreański gość odwiedza nasze miasto już po raz kolejny. I jak mówi, jest przekonany, że Gliwice mają obiecującą przyszłość.

– Gliwice, to atrakcyjne miejsce, po pierwsze ze względu na historię, po drugie z powodu dobrego
rozwoju przemysłu i uczelni wyższych, po trzecie z uwagi na osobę prezydenta
i jego współpracowników, którzy dobrze zarządzają miastem – przyznaje Deog-Seong, OH.

Zgromadzenie odbędzie się w Centrum Edukacji i Biznesu Nowe Gliwice. Obradom towarzyszyć będą konferencje naukowe oraz spotkania z biznesmenami z branży wysokich technologii.

Dodatkowo, jeszcze w tym roku, również w naszym mieście, spotka się zarząd Światowego Stowarzyszenia Technopolii.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

17 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
dumny pan
dumny pan
13 lat temu

i gratulacje! gdyby wygoda był prezydentem to by zorganizowal zgromadzenie tramwajarzy co najwyzej :))

Jacek
Jacek
13 lat temu

Koreański profesor mówi, że nasza Politechnika jest fajna. Mój, polski, profesor mówi, że jedyne co nas odróżnia od muzeum to brak kapciowego. I komu tu teraz wierzyć…

© Baśka
© Baśka
13 lat temu
Reply to  Jacek

Krytykujemy naszą politechnikę i często jej się to należy, ale nie zapomnajmy, że jest to ogromna, licząca się uczelnia techniczna. Więc WTA ma tu rację bytu.

antyfranka
antyfranka
13 lat temu

No,super. Szkoda,ze zobaczą biedne Gliwice cofające się wstecz(te nieszczesne tramwaje),mam nadzieję,ze przynajmniej formy sprzatajace się sprężą o miasto będzie posprzatane bo jest niezwykle brudne:(
Rozumiem,ze moj momentarz tradycyjnie nie zostanie tu umieszczony albo bedzie usuniety w krótkim czasie

bartek
bartek
13 lat temu
Reply to  antyfranka

takie komentarze powinny byc usuwane od razu bo tylko trujesz jak zwykle trollu. to że w gliwicach nie ma tego złomu na szynach nie znaczy że się cofamy. to że miasto się rozwija najlepiej widac po takich wydarzeniach jak WTA. a co do brudu – to że masz brud na biurku i w mieszkaniu nie oznacza, że jest tak w całym mieście. wyjdź i zobacz sama!!!! albo zdejmij klapki z oczu

AndrzejD
AndrzejD
13 lat temu
Reply to  bartek

…otóż to – wyjdź i zobacz sam jaki jest syf i ruina w centrum Gliwic.
Przejdź się na spacer ulicą Plebańską, Szkolną, Kaczyńcem i pozostałymi uliczkami. Trzeba być kompletnie ślepym albo pracować w magistracie żeby nie widzieć tych zrujnowanych chodników pamiętających jeszcze czasy Gierka, zrujnowanych kamienic i syfu na ulicach.
Że nie wspomnę o azjatyckich obskurnych budach na Zwycięstwa naprzeciw dworca stojących pod odrapaną elewacją budynku na której 10 lat temu obrzydliwie zamalowano reklamę.
Mam dalej wymieniać przykłady kompletnej ignorancji i dyletanctwa ekipy Frankiewicza ?

glwcn4e
glwcn4e
13 lat temu
Reply to  antyfranka

twoj kompletny brak logiki i kompletna glupota wychodza juz w pierwszym zdaniu. no moze w drugim….
podpowiadam tylko, ze wiaze sie ze slowami 'cofanie’ i 'wstecz’
jestes ciemna masa i ciemna masa zostaniesz… na szczescie zostaniesz tez we wlasnym smietniku.

AndrzejD
AndrzejD
13 lat temu

…to niech magistrat od razu kupi gościom mieszkającym w QBUSIE gumiaki żeby nie utonęli w tym grząskim klepisku które jest dookoła hotelu.
Ale będzie wstyd jak goście zechcą obejrzeć gliwicką starówkę albo przejść się na spacer po parku Chrobrego za Polibudą.

© Baśka
© Baśka
13 lat temu
Reply to  AndrzejD

A wiesz jaki byłby wstyd, jakby ci koreańczycy zobaczyli tramwaj jaki jeszcze do niedawna jeździł po Gliwicach. Całe szczęście, ze jadąc do Pyrzowic nie wjechali do Zabrza i nie natrafili na ten złom na kółkach.

AndrzejD
AndrzejD
13 lat temu
Reply to  © Baśka

…następna która ma kompleks tramwaju. Ja piszę o syfie w centrum miasta i dziurawych chodnikach i uliczkach starówki, a ty o tramwaju.
Lecz się na głowę kobito.

© Baśka
© Baśka
13 lat temu
Reply to  AndrzejD

Byc może nie powinnam polezmizowac z Tobą, bo forma twojego wpisu charakteryzuje Cię dość negatywnie, niemniej potraktuję cię powaznie. Polityka Frankiewicza jest dalekowzroczna. Najpierw zarobić, potem wydawać. Inne miasta zaczynały od kosmetyki. Upiększały to i owo, nie robiły zmian (reform) nawet w efekcie korzystnych, bo każda zmiana to spadek popularności. Zaciągały kredyty i z efektem zewnetrznym je wydawały. Frankiewicz nie malował trawy na zielono. Zajął się podwalinami miasta. Wywalczył istnienie strefy ekonomicznej, przyciągnął inwestorów i ich kapitał. Pomógł autostradzie A1 krzyżowac sie z A4 w Gliwicach. Zreformował szkoły (zamykając kilka mniej potrzebnych), zreformował służbę zdrowia. Zlikwidował tramwaj. Doprowadził tymi zabiegami… Czytaj więcej »

AndrzejD
AndrzejD
13 lat temu
Reply to  © Baśka

© Baśka pisze: Frankiewicz nie malował trawy na zielono. …a remont Rynku robiony byle jak tuż przed wyborami jako kiełbasa wyborcza to niby co to jest jak nie „malowanie trawy na zielono ? Jakie są efekty to widać gołym okiem – inwestycja nie ma odbioru technicznego ze względu na spartaczoną robotę – na płycie Rynku gromadzą się kałuże, są szczeliny, obniżenia i wyboje. Ciekawym przykładem dalekowzrocznej polityki Frankiewicza jest zbudowanie węzła autostrad A4 i A1 przy jednoczesnym zostawieniu wąskiego wiaduktu na ul. Pszczyńskiej – naprawdę piękne korki tam są – zupełnie na miarę Warszawy. Może jednak zamiast prowadzenia aż tak… Czytaj więcej »

do andrzejaD
do andrzejaD
13 lat temu

szczekaj szczekaj wygodny piesku. psy szczekają a karawana jedzie dalej 🙂 Gliwice stolicą województwa już wkrótce!!! !!!!!!!

prawdziwy gliwiczanin
prawdziwy gliwiczanin
13 lat temu

Nasze Miasto sie rozwija i nikt tego nie może zanegowac. Idziemy do przodu, każdy krok przybliża nas do górowania nad innymi miastami. Zresztą wystarczy pojechac do Bytomia czy Zabrza żeby zobaczyc wielką różnicę. Gliwice na ich tle są przepiękne, nowoczesne i czyste. Tramwaj nie jest w ogóle potrzebny. Chociaż prywatnie uważam, że hala Podium także nie jest potrzebna.

AndrzejD
AndrzejD
13 lat temu

…ja piszę o zrujnowanej starówce a ty o tramwaju – masz jakiś kompleks na punkcie tramwaju ?

Anonimowo
Anonimowo
13 lat temu

A ja myślałem, że przyjedzie tenisowa czołówka rankingu WTA 😛

tomek
tomek
13 lat temu

Ale ten AndrzejD jest marudny. Zrzucać Frankiewiczowi populizm i malowanie „trawy na zielono” to absurd. Gdyby ZF był populistą to nie zlikwidowałby tramwajów. I teraz, tak jak inne miasta finansowalibyśmy bezsensown skansen o nazwie Tramwaje Śląskie.

ZF jako jedyny na całym Śląsku miał odwagę powiedzieć, ze do tak bzdurnego programu sie nie włącza. Zabrze i Bytom już za chwilę będą płaciły grubą kasę za remont katowickich tramwajów. Zapłacą i dalej będą miały u siebie złom na krzywych torach. Owszem w Katowicach będzie ładniej, ale u naszych sasiadów zmiany nastąpią później w dalszej kolejności perspektywy 20letniej (ciekawe kiedy?).

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI